Duże emocje w kolejnym meczu Polki. Jest awans w Budapeszcie

Katarzyna Piter i Kimberley Zimmermann mają za sobą drugą zaciętą bitwę. Polska tenisistka i Belgijka biorą razem udział w deblowej rywalizacji w turnieju WTA 250 w Budapeszcie.

Katarzyna Piter Materiały prasowe / LOTOS PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Katarzyna Piter
W Budapeszcie Katarzyna Piter i Kimberley Zimmermann notują dziewiąty wspólny start w tym roku. Mają za sobą dwie batalie rozstrzygnięte w super tie breaku. W ćwierćfinale Polka i Belgijka pokonały 6:4, 4:6, 10-7 Amerykankę Ingrid Neel i Czeszkę Renatę Voracovą.

W pierwszym secie Piter i Zimmermann prowadziły 5:2. Przy 5:3 zmarnowały piłkę setową. Nie pozwoliły rywalkom wyrównać na 5:5 i zdobyły przełamanie. W drugiej partii Polka i Belgijka od 4:3 straciły trzy kolejne gemy.

W super tie breaku Piter i Zimmermann odskoczyły na 6-1. Rywalki ruszyły w pogoń i w pewnym momencie Polka i Belgijka prowadziły tylko 7-6. Końcówka należała do nich. Przy 9-7 wykorzystały drugą piłkę meczową.

W trwającym godzinę i 53 minuty meczu obie pary uzyskały po pięć przełamań. Piter i Zimmermann wypracowały sobie osiem break pointów, a Neel i Voracova miały ich 11. Polka i Belgijka zdobyły o 12 punktów więcej od Amerykanki i Czeszki.

Piter i Zimmermann osiągnęły pierwszy w tym roku półfinał w WTA Tour. O finał zmierzą się z Węgierkami Timeą Babos i Fanny Stollar.

Hungarian Grand Prix, Budapeszt (Węgry)
WTA 250, kort ziemny, pula nagród 251,7 tys. dolarów
czwartek, 14 lipca

ćwierćfinał gry podwójnej:

Katarzyna Piter (Polska) / Kimberley Zimmermann (Belgia) - Ingrid Neel (USA) / Renata Voracova (Czechy) 6:4, 4:6, 10-7

Czy Katarzyna Piter i Kimberley Zimmermann awansują do finału?