Dominic Thiem z największym zwycięstwem od 2,5 roku. Trudna przeprawa Andrieja Rublowa

W II rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP 250 w Bastad Dominic Thiem pokonał Roberto Bautistę i odniósł pierwsze od 2,5 roku zwycięstwo nad rywalem z Top 20 rankingu. Bardzo trudną przeprawę ma za sobą Andriej Rublow.

Marcin Motyka
Dominic Thiem Getty Images / Adam Pretty / Na zdjęciu: Dominic Thiem
Pokonując w I rundzie turnieju ATP w Bastad Emila Ruusuvuoriego, Dominic Thiem odniósł pierwsze zwycięstwo od 14 miesięcy. W czwartek były trzeci singlista świata i mistrz US Open 2020 poszedł za ciosem. W spotkaniu 1/8 finału po 160-minutowej i trzysetowej rywalizacji ograł 7:6(5), 3:6, 6:4 rozstawionego z numerem czwartym Roberto Bautistę.

- Poprzednia wygrana dodała mi pewności, że mogę walczyć z najlepszymi tenisistami świata, takimi jak Roberto. On jest trudnym rywalem i spodziewałem się, że nie będzie to łatwy mecz. Ale po pierwszym secie powiedziałem do siebie: "Hej, mogę to wygrać" - mówił Austriak, cytowany przez atptour.com.

Czwartkowy triumf nad 20. w rankingu ATP Bautistą to dla Thiema pierwsza wygrana nad rywalem z Top 20 od listopada 2020 roku, gdy w półfinale ATP Finals pokonał wówczas prowadzącego w światowej klasyfikacji Novaka Djokovicia. Zarazem awansował do pierwszego ćwierćfinału od maja 2021, gdy dotarł do 1/2 finału w Madrycie.

W 1/4 finału Nordea Open 28-latek z Wiener-Neustadt zmierzy się z Sebastianem Baezem. Rozstawiony z numerem ósmym Argentyńczyk oddał tylko pięć gemów Alejandro Davidovichowi.

Bardzo trudną przeprawę ma za sobą Andriej Rublow. Oznaczony numerem drugim moskwianin potrzebował dwóch godzin i 35 minut gry oraz tie breaka decydującego seta, by wygrać z Federico Corią.

Ćwierćfinałowym przeciwnikiem Rublowa będzie Laslo Djere  Serb w meczu otwarcia czwartkowej serii gier uzyskał pięć przełamań i pokonał 7:5, 6:2 kwalifikanta Marka-Andreę Hueslera.