Najwyżej rozstawiony w Newport nie wykorzystał meczbola. Amerykanie w półfinale

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Shaun Botterill / Na zdjęciu: Felix Auger-Aliassime
Getty Images / Shaun Botterill / Na zdjęciu: Felix Auger-Aliassime

Potężnie serwujący Amerykanie John Isner i Maxime Cressy zameldowali się w półfinale rozgrywanego na trawie turnieju ATP 250 w Newport. Najwyżej rozstawiony Felix Auger-Aliassime nie wykorzystał meczbola i odpadł w II rundzie.

Cztery występy w turnieju ATP w Newport, w tym dwa ostatnie (sezony 2017 i 2019), John Isner zakończył zdobyciem tytułu. W tegorocznej edycji jest już w połowie drogi do wywalczenia kolejnego pucharu. W czwartek wygrał drugi z czterech meczów potrzebnych do tego celu - po prawie trzygodzinnej bitwie na serwisy pokonał 7:6(2), 6:7(6), 7:6(5) Benjamina Bonziego.

- To był szalony mecz. Cieszę się, że zdołałem wygrać - powiedział, cytowany przez atptour.com, 37-latek z Greensboro, który zapisał na swoim koncie 29 asów i dwa przełamania.

W półfinale rozstawiony z numerem drugim Isner zmierzy się z rodakiem, Maxime'em Cressym, z którym przegrał w styczniowym Australian Open. Oznaczony "czwórką" Amerykanin w czwartek ani razu nie dał się przełamać, posłał 27 asów i wygrał 6:7(3), 6:4, 6:4 ze Steve'em Johnsonem.

Do niespodzianki doszło w przerwanym w środę z powodu zmierzchu spotkaniu II rundy. Najwyżej rozstawiony Felix Auger-Aliassime nie wykorzystał meczbola i przegrał 6:4, 3:6, 6:7(4) z Jasonem Kublerem.

Pokonując aktualnie dziewiątego w rankingu ATP Augera-Aliassime'a, 29-letni Kubler odniósł największe zwycięstwo w karierze. W ćwierćfinale Australijczyk zagra z oznaczonym numerem ósmym rodakiem Jamesem Duckworthem.

Infosys Hall of Fame Open, Newport (USA) ATP 250, kort trawiasty, pula nagród 594,5 tys. dolarów czwartek, 14 lipca

ćwierćfinał gry pojedynczej:

John Isner (USA, 2) - Benjamin Bonzi (Francja, 5) 7:6(2), 6:7(6), 7:6(5) Maxime Cressy (USA, 4) - Steve Johnson (USA) 6:7(3), 6:4, 6:4

II runda gry pojedynczej:

Jason Kubler (Australia) - Felix Auger-Aliassime (Kanada, 1/WC) 4:6, 6:3, 7:6(4)