ATP Bukareszt: Kubot i Marach w półfinale

Łukasz Kubot i Oliver Marach pokonali Daniela Koellerera i Jaroslava Levinskiego 6:3, 6:4 i awansowali do półfinału turnieju gry podwójnej BCR Open Romania rozgrywanego na kortach ziemnych w Bukareszcie (z pulą nagród 450 tys. euro).

Kubot i Marach w drugim gemie przełamali Koellerera i Levinskyego obejmując prowadzenie 2:0. Czech i Austriak jednak szybko odrobili stratę za sprawą podwójnego błędu serwisowego Kubota. Od stanu 3:3 półfinaliści tegorocznego Australian Open wygrali trzy gemy z rzędu.

W drugim secie Kubot i Marach obronili cztery break pointy sami zaś wykorzystali jedną z trzech okazji na przełamanie serwisu rywalki. Mecz trwał 75 minut.

Koellerer i Levinsky byli bardzo nieskuteczni przy break pointach (dwa z 10).

BCR Open Romania, Bukareszt (Rumunia)
ATP World Tour 250, kort ziemny, pula nagród 450 tys. euro
czwartek, 24 września 2009
wynik

ćwierćfinał gry podwójnej:

Łukasz Kubot / Oliver Marach (Polska/Austria, 1) - Daniel Koellerer / Jaroslav Levinsky (Austria/Czechy) 6:3, 6:4