Obrończyni tytułu zatrzymana przez Serbkę. Znamy finalistki turnieju w Budapeszcie

Julia Putincewa nie obroni tytułu w Budapeszcie (WTA 250). Tenisistka z Kazachstanu została pokonana przez Serbkę Aleksandrę Krunić. Drugą finalistką została Amerykanka Bernarda Pera.

Aleksandra Krunić Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Aleksandra Krunić
Aleksandra Krunić (WTA 105) znakomicie spisuje się w Budapeszcie. W poprzednich rundach nie dała żadnych szans chińskim tenisistkom, Shuai Zhang (6:1, 6:0) i Xiyu Wang (6:0, 6:1). W półfinale zatrzymała Julię Putincewą (WTA 32), mistrzynię imprezy sprzed roku. Serbka pokonała Kazaszkę 6:2, 6:2.

W ciągu 75 minut Krunić zdobyła 24 z 34 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła siedem break pointów i wykorzystała cztery z 10 szans na przełamanie. Serbka przegrała dwa wcześniejsze spotkania z Putincewą. Zmierzyły się po raz pierwszy od 2015 roku, gdy w Kazaszka była górą w trzech setach w I rundzie Rolanda Garrosa.

W finale Krunić spotka się z Bernardą Perą (WTA 130), która wygrała 6:3, 6:4 z Anną Bondar (WTA 53). W pierwszym secie Amerykanka wróciła ze stanu 0:3. W trwającym 95 minut meczu wykorzystała pięć z 12 break pointów. Zdobyła o 14 punktów więcej od Węgierki (66-52).

Krunić osiągnęła trzeci singlowy finał w WTA Tour. W Kantonie (2017) uległa Chince Shuai Zhang, a w Den Bosch (2018) zdobyła tytuł po zwycięstwie nad Belgijką Kirsten Flipkens. Pera awansowała do pierwszego finału.

Serbka i Amerykanka zmierzą się po raz trzeci. Wcześniejsze ich mecze odbyły się Kantonie (2018) i Moskwie (2021). W obu lepsza okazała się Pera. W niedzielę dojdzie do ich pierwszego starcia na korcie ziemnym.