Niespodzianka na otwarcie turnieju w Hamburgu. W poniedziałek mecz Magdaleny Fręch

W niedzielę rozpoczął się turniej WTA 250 w Hamburgu. Niespodziankę sprawiła czeska tenisistka Katerina Siniakova, która wyeliminowała rozstawioną z numerem drugim Darię Kasatkinę.

Daria Kasatkina PAP/EPA / Na zdjęciu: Daria Kasatkina
Daria Kasatkina (WTA 12) ma za sobą bardzo dobry czas na zawodowych kortach. W każdym z czterech ostatnich turniejów doszła co najmniej do ćwierćfinału. W Rolandzie Garrosie osiągnęła pierwszy wielkoszlemowy półfinał. W Wimbledonie zagrać nie mogła, bo Rosjanie i Białorusini zostali wykluczeni z londyńskiej imprezy z powodu barbarzyńskiej inwazji Putina na Ukrainę.

Kasatkina wróciła do rywalizacji w Budapeszcie. Tego startu nie będzie miło wspominać, bo odpadła już w I rundzie. W niedzielę roztrwoniła prowadzenie 4:2, 40-15 w trzecim secie i przegrała 2:6, 6:2, 4:6 z Kateriną Siniakovą (WTA 93). W trwającym dwie godziny i 34 minuty meczu miało miejsce 11 przełamań, z czego sześć dla Czeszki.

W II rundzie Siniakova zmierzy się z Laurą Pigossi (WTA 125), która zwyciężyła 1:6, 6:3, 6:4 Rekę-Lucę Jani (WTA 129). W trzecim secie Brazylijka wróciła ze stanu 0:2. W ciągu dwóch godzin i 15 minut obie tenisistki zaliczyły po cztery przełamania. Pigossi miała siedem break pointów, a Węgierka wypracowała sobie ich 11.

Maryna Zaniewska (WTA 62) wygrała 4:6, 6:4, 6:3 z Wiktorią Tomową (WTA 101). Mecz trwał 2,5 godziny. Belgijka obroniła osiem z 13 break pointów i wykorzystała sześć z dziewięciu okazji na przełamanie.

W singlu wystąpi jedna Polka. W poniedziałek o godz. 11:00 Magdalena Fręch zmierzy się z Anną Kalinską. Łodzianka do Palermo udała się z Bytomia, gdzie w sobotę po raz trzeci z rzędu została mistrzynią Polski.