Jedna Włoszka z awansem w Palermo. Trudna przeprawa Chinki

W poniedziałek w Palermo (WTA 250) awans wywalczyła jedna włoska tenisistka. Jest nią Jasmine Paolini, która odprawiła Słowaczkę Annę Karolinę Schmiedlovą. Trudne otwarcie ma za sobą Chinka Shuai Zhang.

Jasmine Paolini Getty Images / RvS.Media/Monika Majer / Na zdjęciu: Jasmine Paolini
W Palermo ruszyła 30. edycja turnieju WTA. W poniedziałek zagrały dwie Włoszki i do II rundy awansowała jedna z nich. Jasmine Paolini (WTA 61) pokonała 6:3, 6:1 Annę Karolinę Schmiedlovą (WTA 76). Reprezentantka gospodarzy od 0:2 zgarnęła 12 z 14 kolejnych gemów. W ciągu 66 minut wykorzystała pięć z sześciu break pointów.

Shuai Zhang (WTA 36) wygrała 7:6(3), 7:6(7) z Rebeką Masarovą (WTA 173). W pierwszym secie Chinka wróciła ze stanu 3:5. W drugiej partii odrodziła się z 0:3. W tie breaku prowadziła 4-0, by po kilku minutach przegrywać 5-6. Obroniła piłkę setową i awans zapewniła sobie za drugim meczbolem. W II rundzie dojdzie do starcia Zhang z Paolini.

Sara Sorribes (WTA 41) zwyciężyła 2:6, 6:4, 6:2 Anę Bogdan (WTA 110) po trzech godzinach i 19 minutach. Hiszpanka odrodziła się ze stanu 2:6, 0:3. W całym meczu zdobyła o jeden punkt mniej od Rumunki (80-81). Obie tenisistki uzyskały po pięć przełamań. Kolejną rywalką Sorribes będzie Leolia Jeanjean (WTA 151), która pokonała 6:2, 6:4 Ylenę In-Albon (WTA 124). Francuzka wykorzystała cztery z sześciu break pointów.

Irina-Camelia Begu (WTA 45) wygrała 6:3, 4:6, 6:3 z Mariną Bassols Riberą (WTA 211). W trzecim secie Rumunka od 1:3 zdobyła pięć gemów z rzędu. W trwającym dwie godziny i 26 minut meczu wykorzystała pięć z 13 break pointów. W II rundzie Begu zmierzy się z Oceane Dodin (WTA 77), która pokonała 6:4, 7:5 Matilde Paoletti (WTA 920). Francuzka zamieniła na przełamanie pięć z 13 okazji.

Palermo Ladies Open, Palermo (Włochy)
WTA 250, kort ziemny, pula nagród 251,7 tys. dolarów
poniedziałek, 18 lipca

I runda gry pojedynczej
:

Shuai Zhang (Chiny, 3) - Rebeka Masarova (Hiszpania, Q) 7:6(3), 7:6(7)
Sara Sorribes (Hiszpania, 4) - Ana Bogdan (Rumunia) 2:6, 6:4, 6:2
Irina-Camelia Begu (Rumunia, 6) - Marina Bassols Ribera (Hiszpania, Q) 6:3, 4:6, 6:3
Oceane Dodin (Francja) - Matilde Paoletti (Włochy, Q) 6:4, 7:5
Jasmine Paolini (Włochy) - Anna Karolina Schmiedlova (Słowacja) 6:3, 6:1
Leolia Jeanjean (Francja, Q) - Ylena In-Albon (Szwajcaria) 6:2, 6:4