Estonka szuka formy w Hamburgu. Błyskawiczny awans Amerykanki

Estońska tenisistka Anett Kontaveit rozprawiła się ze Szwedką Rebeccą Peterson w turnieju WTA 250 w Hamburgu. W efektownym stylu do kolejnej rundy awansowała Amerykanka Bernarda Pera.

Anett Kontaveit Getty Images / Robert Prange / Na zdjęciu: Anett Kontaveit
Anett Kontaveit (WTA 2) na otwarcie turnieju w Hamburgu miała pewne problemy. Wróciła z 3:5 w drugim secie i wygrała 6:3, 7:6(3) z Iriną Barą. W czwartek Estonka pokonała 6:3, 6:2 Rebeccę Peterson (WTA 93). W ciągu 91 minut wiceliderka rankingu odparła cztery z pięciu break pointów i zamieniła na przełamanie trzy z sześciu okazji.

Kontaveit robiła furorę na zawodowych kortach na przełomie 2021 i 2022 roku. Od sierpnia do lutego wywalczyła pięć tytułów. W Dosze w finale uległa 2:6, 0:6 Idze Świątek. Od tamtej pory radzi sobie słabo. Wczesną wiosną Estonka miała pozytywny wynik testu na COVID-19. W Hamburgu osiągnęła dopiero drugi ćwierćfinał od marca. W piątek jej rywalką będzie Niemka Andrea Petković.

Bernarda Pera (WTA 81) w godzinę rozbiła 6:1, 6:1 Joanne Zuger (WTA 165). Amerykanka zaserwowała siedem asów i zdobyła 56 z 87 rozegranych punktów (64,4 proc.). Obroniła cztery break pointy i wykorzystała pięć z ośmiu szans na przełamanie. Pera jest niepokonana od dziewięciu meczów. W ubiegłym tygodniu zdobyła tytuł w Budapeszcie jako kwalifikantka. W ćwierćfinale w Hamburgu zmierzy się z Czeszką Kateriną Siniakovą.

Alaksandra Sasnowicz (WTA 35) wygrała 6:3, 6:2 z Aleksandrą Krunić (WTA 75). W trwającym 88 minut spotkaniu tenisistka z Mińska wykorzystała sześć z 16 break pointów. W piątek czeka ją starcie z Maryną Zaniewską (WTA 72), która pokonała 6:4, 6:1 Alexandrę Ignatik (WTA 172). W ciągu 91 minut Belgijka spożytkowała sześć z 11 szans na przełamanie.

Anastazja Potapowa (WTA 63) wygrała 6:1, 6:4 z Marią Carle (WTA 189). W drugim secie 21-latka z Chimek wróciła z 1:3. Mogła przegrywać 1:4, ale odparła break pointa. Po wyrównaniu na 3:3 oddała podanie, ale zdobyła trzy kolejne gemy. W trwającym 84 minuty meczu Potapowa uzyskała sześć przełamań. Kolejną jej rywalką będzie Czeszka Barbora Krejcikova.