Sensacje w Pradze. Estonka nie dała się zaskoczyć czeskiej nastolatce

Japonka Nao Hibino i Czeszka Linda Noskova sprawiły sensacje w turnieju WTA 250 na kortach twardych w Pradze. W kolejnej rundzie jest estońska tenisistka Anett Kontaveit.

Barbora Krejcikova Getty Images / Robert Prange / Na zdjęciu: Barbora Krejcikova
W czwartek w Pradze dokończona została II runda. Nie brakowało emocjonujących batalii i zaskakujących rozstrzygnięć. Barbora Krejcikova (WTA 18) przegrała 6:3, 6:7(5) 3:6 z Nao Hibino (WTA 251). Czeszka roztrwoniła prowadzenie 6:3, 5:3. W trwającym dwie godziny i 47 minut meczu mistrzyni Rolanda Garrosa 2021 miała 22 break pointy i wykorzystała siedem. Japonka na przełamanie zamieniła sześć z 12 okazji. Krejcikova nie obroni tytułu.

Kolejną rywalką Hibino będzie 17-letnia Linda Noskova (WTA 112), która zwyciężyła 7:5, 1:6, 7:6(7) Alize Cornet (WTA 38). W trzecim secie Czeszka wróciła ze stanu 2:4. W emocjonującym tie breaku prowadziła 6-2. Ostatecznie wykorzystała szóstą piłkę meczową przy 8-7. Reprezentantka gospodarzy zdobyła o 11 punktów mniej (99-110), ale wyeliminowała ćwierćfinalistkę Australian Open 2022.

Anett Kontaveit (WTA 2) pokonała 6:4, 6:3 Lucie Havlickovą (WTA 787). Estonka była czujna i nie dała się zaskoczyć 17-letniej Czeszce. W pierwszym secie było jedno przełamanie, które wiceliderka rankingu uzyskała na 2:1. W drugiej partii od 2:3 zdobyła cztery kolejne gemy. W ciągu 72 minut Kontaveit zgarnęła 22 z 31 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Spożytkowała cztery z ośmiu break pointów.

Anastazja Potapowa (WTA 59) wygrała 6:4, 7:6(8) z Lin Zhu (WTA 100). Tenisistka z Chimek w obu setach wróciła ze stanu 2:4. Obroniła dwie piłki setowe w tie breaku drugiej partii. W ciągu godziny i 43 minut wykorzystała cztery z pięciu break pointów. W ćwierćfinale Potapowa zmierzy się z Kontaveit.

Mecze ćwierćfinałowe zostaną rozegrane w piątek. Początek gier o godz. 11:00. W ostatnim spotkaniu Magda Linette zmierzy się z Chinką Qiang Wang.