Rywalka Igi Świątek była na czwartym miejscu w rankingu. Mladenović nie poszła za ciosem

Caroline Garcia rozprawiła się w dwóch setach z Włoszką Elisabettą Cocciaretto w turnieju WTA 250 w Warszawie. Francuska tenisistka będzie kolejną rywalką Igi Świątek. Odpadła Kristina Mladenović.

Caroline Garcia PAP / Radek Pietruszka / Na zdjęciu: Caroline Garcia
W czwartek w Warszawie odbyły się dwie rywalizacje pomiędzy tenisistkami z Francji i Włoch. Caroline Garcia (WTA 45) pokonała 6:3, 7:5 Elisabettę Cocciaretto (WTA 105). 28-latka z Lyonu w obu setach uzyskała po jednym przełamaniu. W ciągu 97 minut obroniła pięć break pointów. Zaserwowała sześć asów i zdobyła 25 z 34 punktów przy swoim pierwszym podaniu.

W piątek Garcia będzie rywalką Igi Świątek. Dojdzie do drugiego starcia tych tenisistek. W 2019 roku w Cincinnati Polka wygrała 7:6(1), 6:1. Francuzka w singlu zdobyła osiem tytułów. Jest też ćwierćfinalistką Rolanda Garrosa 2017. W rankingu najwyżej znalazła się na czwartym miejscu. W deblu w wielkoszlemowej imprezie w Paryżu triumfowała dwa razy (2016, 2022) w parze z Kristiną Mladenović.

W Warszawie Mladenović (WTA 116) też rywalizowała. W środę popełniła 21 podwójnych błedów, ale wyeliminowała Węgierkę Annę Bondar po obronie sześciu piłek meczowych. W II rundzie Francuzka nie poszła za ciosem. Przegrała 7:6(4), 2:6, 1:6 z Viktoriją Golubić (WTA 103). W pierwszym secie Mladenović wróciła ze stanu 3:5. W tie breaku od 1-3 zdobyła sześć z siedmiu kolejnych punktów. Druga i trzecia partia zdecydowanie należały do Szwajcarki.

W trwającym dwie godziny i 38 minut meczu Mladenović zrobiła 14 podwójnych błędów. Golubić wykorzystała osiem z 19 break pointów. W ćwierćfinale Szwajcarkę czeka konfrontacja z Jasmine Paolini (WTA 58), która pokonała 6:1, 6:7(1), 6:0 Clarę Burel (WTA 131). Włoszka prowadziła 6:1, 5:2. W drugim secie miała trzy piłki meczowe, jedną w 10. i dwie w 12. gemie. Doszło jednak do trzeciej partii, w której Francuzka zdobyła 12 punktów.

Kateryna Baindl (WTA 190) prowadziła 6:2, 3:0 z Sarą Errani (WTA 127), gdy włoska finalistka Rolanda Garrosa 2012 skreczowała. Powodem była kontuzja pleców byłej piątej rakiety globu. W ćwierćfinale Ukrainka zmierzy się z Mają Chwalińską lub Petrą Martić.

BNP Paribas Poland Open, Warszawa (Polska)