Nie dogoniła Venus Williams. Koniec serii Igi Świątek

Iga Świątek nie ma szczęścia do Francuzek. Najpierw Alize Cornet przerwała jej passę 37 wygranych z rzędu, a teraz Caroline Garcia zakończyła serię Polki na kortach ziemnych.

Mateusz Kozanecki
Iga Świątek PAP / Leszek Szymański / Na zdjęciu: Iga Świątek
Iga Świątek na kortach ziemnych rozegrała w tym sezonie trzy turnieje. Najpierw pewnie wygrała w Stuttgarcie, gdzie wystąpiła łącznie w czterech meczach, tracąc w nich zaledwie jednego seta.

Następnie w niesamowitym stylu okazała się najlepsza w Rzymie, po czym sięgnęła po swoje drugie w karierze zwycięstwo w Rolandzie Garrosie.

Na krótko przeniosła się na korty trawiaste, aby wystąpić w Wimbledonie. W Warszawie szybko przystosowała się do zmiany nawierzchni i kontynuowała swój zwycięski marsz.

Pokonała Magdalenę Fręch i Gabrielę Lee, a w ćwierćfinale turnieju BNP Paribas Poland Open zmierzyła się z Caroline Garcią. Po niezwykle zaciętym pojedynku przegrała jednak z Francuzką - odpadła z turnieju, a jej seria dobiegła końca.

Tym samym Świątek kończy grę na kortach ziemnych z 18 wygranymi z rzędu. Nie zdołała tym samym zrównać się pod tym względem z Venus Williams, która w 2004 roku zwyciężyła 19-krotnie.

Licząc od 2000 roku lepsze pod tym względem są jeszcze trzy zawodniczki. W 2013 roku Serena Williams wygrała na tej nawierzchni 28 razy z rzędu - o raz więcej niż Justine Henin w latach 05-06. Czołową trójkę uzupełnia Maria Szarapowa. Rosjanka w sezonach 12-13 była górą 21 razy z rzędu.