Wielka klasa! Tak kibice zachowali się po sensacyjnej porażce Świątek

Owacją na stojąco kibice tenisa pożegnali Igę Świątek, która sensacyjnie przegrała w ćwierćfinale turnieju WTA 250 w Warszawie.

Piotr Bobakowski
Iga Świątek PAP / Leszek Szymański / Na zdjęciu: Iga Świątek
Rywalką Igi Świątek w ćwierćfinale turnieju BNP Paribas Poland Open w Warszawie (z pulą nagród 251 750 dolarów) była druga najwyżej sklasyfikowana w rankingu zawodniczka w imprezie - Caroline Garcia z Francji.

Pierwsza rakieta świata nieoczekiwanie musiała uznać wyższość rywalki, przegrywając w trzech setach 1:6, 6:1, 4:6 (więcej TUTAJ).

Wynik z pewnością nie oddaje poziomu tego meczu. Na obiekcie Legia Tenis & Golf przy ul. Myśliwieckiej fani tenisa byli bowiem świadkami emocjonującego pojedynku, w którym nie brakowało spektakularnych zagrań z obu stron.

Znająca się na tenisie ziemnym warszawska publiczność doceniła ten fakt. Schodzącą z kortu po przegrany meczu Świątek pożegnała... burza oklasków (patrz wideo poniżej).

"Dzisiaj się nie udało, taki jest sport. Dziękujemy Iga! Brawa dla obu Pań, zwłaszcza za trzeci set" - podsumowano na twitterowym profilu "Z kortu - informacje tenisowe", na którym udostępniono nagranie z reakcją widzów.