Hubert Hurkacz poznał pierwszego rywala. Zagra z najlepszym tenisistą Finlandii

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Emil Ruusuvuori
Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Emil Ruusuvuori

Emil Ruusuvuori będzie rywalem Huberta Hurkacza w II rundzie rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP 500 w Waszyngtonie. We worek Fin w trzech setach wygrał z zeszłorocznym finalistą, Mackenzie'em McDonaldem.

Przed 12 miesiącami Mackenzie McDonald niespodziewanie dotarł do finału turnieju ATP w Waszyngtonie. W tegorocznej edycji Amerykaninowi tak dobrze nie poszło i odpadł już w I rundzie. We wtorek przegrał bowiem 6:1, 4:6, 4:6 z Emilem Ruusuvuorim.

Początek meczu należał do McDonalda, który dzięki skutecznej grze z linii końcowej gładko wygrał pierwszego seta. Od drugiej partii obraz spotkania zaczął się jednak zmieniać. Ruusuvuori uchwycił odpowiedni rytm w wymianach z linii końcowej, lepiej też serwował oraz returnował i w efekcie odwrócił losy rywalizacji.

Mecz trwał dwie godziny i 18 minut. W tym czasie Ruusuvuori zaserwował trzy asy, pięciokrotnie został przełamany, wykorzystał cztery z 12 break pointow i wygrał, choć łącznie zdobył mniej punktów od rywala (84-89).

Tym samym to notowany na 46. miejscu w rankingu 23-letni Fin, najlepszy singlista swojego kraju, został przeciwnikiem w II rundzie rozstawionego z numerem drugim Huberta Hurkacza. Będzie to pierwszy pojedynek tych tenisistów.

Mecz Hurkacza z Ruusuvuorim odbędzie się w środę.

Citi Open, Waszyngton (USA) ATP 500, kort twardy, pula nagród 1,953 mln dolarów wtorek, 2 sierpnia

I runda gry pojedynczej:

Emil Ruusuvuori (Finlandia) - Mackenzie McDonald (USA) 1:6, 6:4, 6:4

Pierwsze mecze w Los Cabos za nami. Rozstawiony Francuz szybko pożegnał się z turniejem