Finalistka Wimbledonu nie podbije San Jose. Hiszpanka gra dalej

Ons Jabeur nie zostanie mistrzynią turnieju WTA 500 w San Jose. Rozstawiona z numerem trzecim tunezyjska tenisistka została pokonana przez Weronikę Kudermetową. Szanse na triumf zachowała Hiszpanka Paula Badosa.

Ons Jabeur PAP/EPA / Na zdjęciu: Ons Jabeur
W San Jose rozegrane zostały ćwierćfinały. Występ w turnieju zakończyła Ons Jabeur (WTA 5), która uległa 6:7(5), 2:6 Weronice Kudermetowej (WTA 19). Moskwianka odniosła 10. zwycięstwo nad tenisistką z Top 10 rankingu, czwarte w 2022 roku. W tegorocznym Rolandzie Garrosie osiągnęła ćwierćfinał. Jabeur miesiąc temu doszła do finału Wimbledonu.

W trwającym godzinę i 41 minut meczu Kudermetowa zaserwowała sześć asów. Obroniła cztery z sześciu break pointów i wykorzystała cztery z 10 szans na przełamanie. Podwyższyła na 3-0 bilans spotkań z Jabeur. Wcześniej Tunezyjka doznała dwóch porażek w 2019 roku, w Den Bosch i Moskwie.

Paula Badosa (WTA 4) wygrała 7:6(4), 6:2 z Coco Gauff (WTA 11). W pierwszym secie Hiszpanka wróciła ze stanu 3:5. W ciągu 86 minut dwa razy oddała podanie, a na przełamanie zamieniła cztery z ośmiu szans. Wyszła na prowadzenie 2-1 w bilansie meczów z Amerykanką. Gauff jest finalistką tegorocznego Rolanda Garrosa.

Daria Kasatkina (WTA 12) zwyciężyła 4:6, 7:5, 6:0 Arynę Sabalenkę (WTA 6). W pierwszym secie półfinalistka Rolanda Garrosa 2022 z 2:5 zbliżyła się na 4:5, by następnie oddać podanie. W drugiej partii prowadziła 3:0. Przegrała cztery gemy, by zdobyć dwa kolejne. Przy 5:4 straciła serwis po zażartej walce na przewagi. Od tego momentu Kasatkina dominowała na korcie. Wywalczyła osiem gemów z rzędu i zameldowała się w półfinale.

W trzecim secie Sabalenka zdobyła tylko 10 punktów. W trwającym dwie godziny i 23 minuty meczu popełniła 20 podwójnych błędów (w poprzedniej rundzie z Caroline Dolehide zrobiła ich 23). Kasatkina takich pomyłek miała 13. Odparła 11 z 17 break pointów i spożytkowała dziewięć z 16 okazji na przełamanie. Poprawiła na 2-3 bilans spotkań z Sabalenką.

Shelby Rogers (WTA 45) w II rundzie rundzie wyeliminowała najwyżej rozstawioną Greczynkę Marię Sakkari. W ćwierćfinale pokonała 6:4, 6:4 Amandę Anisimovą (WTA 22). W drugim secie niżej notowana Amerykanka wróciła ze stanu 0:2. W ciągu 81 minut zaserwowała pięć asów i zgarnęła 32 z 36 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Raz została przełamana, a sama wykorzystała trzy z dziewięciu break pointów.

W półfinale Rogers zmierzy się z Kudermetową. Bilans ich spotkań to 1-1. Będzie to ich drugie starcie w 2022 roku. W Miami Amerykanka przegrała 1:6, 5:7. Badosa zagra z Kasatkiną. Dwa ich wcześniejsze starcia również miały miejsce w obecnym sezonie. W Sydney Hiszpanka była lepsza (6:2, 6:2), a w Rzymie okazała się słabsza (4:6, 4:6).

Mubadala Silicon Valley Classic, San Jose (USA)

Shelby Rogers (USA) - Amanda Anisimova (USA) 6:4, 6:4

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Paula Badosa awansuje do finału w San Jose?