Była liderka rankingu nie dokończyła meczu w Kanadzie. Obrończyni tytułu lepsza od mistrzyni US Open

Japońska tenisistka Naomi Osaka skreczowała w meczu z Estonką Kaią Kanepi w turnieju WTA 1000 w Toronto. Broniąca tytułu Włoszka Camila Giorgi odprawiła Brytyjkę Emmę Raducanu.

Naomi Osaka PAP/EPA / DEAN LEWINS / Na zdjęciu: Naomi Osaka
Przed tygodniem w San Jose Naomi Osaka (WTA 39) w II rundzie uległa Coco Gauff. Dla byłej liderki rankingu był to pierwszy występ od Rolanda Garrosa. W Toronto Japonka odpadła po pierwszym meczu. Przegrywała 6:7(4), 0:3 z Kaią Kanepi (WTA 31) i skreczowała z powodu kontuzji pleców. W pierwszym secie Osaka z 3:5 doprowadziła do tie breaka. W nim od 4-4 straciła trzy kolejne punkty. W drugiej partii szybko oddała podanie i nie podjęła walki. Kolejną rywalką Kanepi będzie Garbine Muguruza.

Broniąca tytułu Camila Giorgi (WTA 29) pokonała 7:6(0), 6:2 Emmę Raducanu (WTA 10). W 12. gemie pierwszego seta Brytyjka obroniła piłkę setową, ale w tie breaku była bezradna. W drugiej partii mistrzyni US Open roztrwoniła prowadzenie 2:0. W ciągu godziny i 49 minut miało miejsce 10 przełamań, z czego sześć dla Giorgi.

Następną przeciwniczką Włoszki będzie Elise Mertens (WTA 37), która wygrała 7:6(2), 6:1 z Anną Bondar (WTA 54). W pierwszym secie Węgierka z 1:5 doprowadziła do tie breaka po obronie dwóch piłek setowych. W nim od 2-2 straciła pięć punktów z rzędu. W drugiej partii Belgijka nie pozwoliła sobie na przestój i dominowała na korcie. W trwającym 94 minuty meczu wykorzystała pięć z 10 break pointów.

Coco Gauff (WTA 11) wróciła z 0:2 w drugim secie i pokonała 6:1, 6:3 Madison Brengle (WTA 64). W ciągu 62 minut finalistka tegorocznego Rolanda Garrosa wywalczyła 17 z 21 punktów przy swoim pierwszym podaniu i uzyskała pięć przełamań. W II rundzie czeka ją starcie z mistrzynią Wimbledonu, Kazaszką Jeleną Rybakiną.

Sara Sorribes (WTA 41) zwyciężyła 7:6(4), 2:6, 7:6(5) Claire Liu (WTA 81) po trzech godzinach i 33 minutach. W trzecim secie Hiszpanka wróciła ze stanu 1:4. Qinwen Zheng (WTA 51) odrodziła się z 0-3 w tie breaku drugiego seta i pokonała 3:6, 7:6(5), 6:4 Rebeccę Marino (WTA 96). W trwającym dwie godziny i 28 minut meczu tenisistki zaserwowały łącznie 22 asy, z czego 12 Kanadyjka. Obie uzyskały po dwa przełamania i zdobyły po 108 punktów.