Trzy sety w meczu Sloane Stephens z Marią Sakkari. Wartościowa wygrana Bianki Andreescu

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / IAN LANGSDON / Na zdjęciu: Maria Sakkari
PAP/EPA / IAN LANGSDON / Na zdjęciu: Maria Sakkari

Greczynka Maria Sakkari nie miała łatwej przeprawy z Amerykanką Sloane Stephens w turnieju WTA 1000 w Toronto. Kanadyjka Bianca Andreescu wyeliminowała Darię Kasatkinę, która w zeszłym tygodniu zdobyła tytuł w San Jose i wróciła do Top 10 rankingu.

W Toronto został już rozegrany jeden mecz II rundy. Maria Sakkari (WTA 4) zwyciężyła 6:2, 4:6, 6:2 Sloane Stephens (WTA 59), mistrzynię US Open 2017. W pierwszym secie Greczynka uzyskała dwa przełamania. W drugim przegrywała 1:5, by zbliżyć się na 4:5. Nie odwróciła jednak jego losów. W trzeciej partii od 2:2 zdobyła cztery gemy z rzędu.

W trwającym dwie godziny i dziewięć minut meczu Sakkari zaserwowała dziewięć asów i zdobyła 35 z 49 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała pięć z 14 break pointów. Było to pierwsze spotkanie Greczynki ze Stephens. Kolejną jej rywalką będzie Czeszka Karolina Pliskova lub Amerykanka Amanda Anisimova.

W I rundzie Bianca Andreescu (WTA 53) pokonała 7:6(5), 6:4 Darię Kasatkinę (WTA 9). W pierwszym secie Kanadyjka prowadziła 5:3, ale zmarnowała dwie piłki setowe. W tie breaku od 2-4 zdobyła pięć z sześciu kolejnych punktów. W drugiej partii mistrzyni US Open 2019 od 2:0 straciła trzy gemy z rzędu, ale końcówka należała do niej.

Spotkanie trwało dwie godziny i 29 minut. Doszło w nim do 15 przełamań, z których osiem uzyskała Andreescu. Kanadyjka zdobyła o cztery punkty więcej (89-85) i podwyższyła na 3-0 bilans meczów z Kasatkiną. Po raz drugi trafiły na siebie w Toronto. W 2019 roku Andreescu zwyciężyła po trzysetowym boju. W obecnym sezonie zmierzyły się na trawie w Bad Homburgu i była czwarta rakieta globu wygrała 6:4, 6:1.

Kasatkina w niedzielę zdobyła tytuł w San Jose i awansowała na najwyższe w karierze dziewiąte miejsce w rankingu. Andreescu odniosła 10. zwycięstwo nad tenisistką z Top 10, drugie w obecnym sezonie. W Madrycie była lepsza od Danielle Collins. Wcześniej osiem takich wygranych Kanadyjka zanotowała w 2019 roku. W II rundzie zmierzy się z Francuzką Alize Cornet.

Belinda Bencić (WTA 12) wygrała 6:4, 6:2 z Terezą Martincovą (WTA 71). W ciągu 75 minut Szwajcarka zaserwowała pięć asów i zgarnęła 25 z 32 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Odparła jeden break point i wykorzystała trzy z siedmiu szans na przełamanie. Kolejną rywalką mistrzyni olimpijskiej będzie Serena Williams.

National Bank Open, Toronto (Kanada) WTA 1000, kort twardy, pula nagród 2,697 mln dolarów wtorek, 9 sierpnia

II runda gry pojedynczej:

Maria Sakkari (Grecja, 3) - Sloane Stephens (USA) 6:2, 4:6, 6:2

I runda gry pojedynczej:

Bianca Andreescu (Kanada) - Daria Kasatkina (11) 7:6(5), 6:4 Belinda Bencić (Szwajcaria, 12) - Tereza Martincova (Czechy, Q) 6:4, 6:2