Dwa różne sety Weroniki Ewald. Mamy Polkę w finale debla

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Lotos PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Stefania Rogozińska-Dzik
Materiały prasowe / Lotos PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Stefania Rogozińska-Dzik
zdjęcie autora artykułu

W piątek rozegrano kolejne mecze w ramach zawodów ITF World Tennis Tour o puli nagród 15 tys. dolarów na mączce w Bydgoszczy. Na korcie pojawiła się tylko jedna z dwóch reprezentantek Polski.

16-letnia Weronika Ewald, która po raz pierwszy w zawodowej karierze osiągnęła ćwierćfinał, zmierzyła się w piątek z Lindą Klimovicovą. Czeszka wygrała pierwszego seta do zera. W drugim młoda Polka postawiła rozstawionej z "czwórką" rywalce trudniejsze warunki. Ostatecznie tenisistka naszych południowych sąsiadów zwyciężyła 6:0, 7:6(5).

W piątek wyłoniono wszystkie półfinalistki turnieju singla. Przeciwniczką Klimovicovej została oznaczona drugim numerem Katarina Kuzmova. Słowaczka, młodsza siostra Viktorii, wygrała z Rumunką Ilincą Daliną Amariei 6:3, 6:2.

Drugą parę półfinałową utworzyły Jelizawieta Kotliar i Waleria Olianowska. Ukrainka przeszła w Bydgoszczy przez eliminacje, a w ćwierćfinale zwyciężyła Czeszkę Julie Struplovą 6:2, 6:2. Natomiast oznaczona siódmym numerem Rosjanka, która jest o krok od otrzymania polskiego obywatelstwa, pokonała rozstawioną z "trójką" Czeszkę Denisę Hindovą 6:2, 7:5.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: tenisistka rozczuliła fanów. Pokazała wyjątkowy trening

Na piątek były zaplanowane oba półfinały debla, lecz nie doszły do skutku. Bez gry do finału zakwalifikowały się Waleria Olianowska i Stefania Rogozińska-Dzik, bo wycofały się najwyżej rozstawione Kuzmova i Struplova. Ich przeciwniczkami w sobotnim meczu o tytuł będą oznaczone drugim numerem Ukrainki Maryna i Nadia Kolb, które skorzystały na rezygnacji Greczynki Eleni Christofi i Czeszki Lindy Sevcikovej.

W sobotę rywalizacja w ramach Fale Loki Koki Cup rozpocznie się o godz. 11:00. Najpierw odbędą się półfinały singla, a po godz. 14:00 zostanie rozegrany finał debla.

Fale Loki Koki Cup, Bydgoszcz (Polska) ITF World Tennis Tour, kort ziemny, pula nagród 15 tys. dolarów

GRA POJEDYNCZA

półfinał gry pojedynczej:

sobota, 20 sierpnia

Jelizawieta Kotliar (Ukraina, Q) - Waleria Olianowska (7) Linda Klimovicova (Czechy, 4) - Katarina Kuzmova (Słowacja, 2)

ćwierćfinał gry pojedynczej:

piątek, 19 sierpnia

Jelizawieta Kotliar (Ukraina, Q) - Julie Struplova (Czechy) 6:2, 6:2 Waleria Olianowska (7) - Denisa Hindova (Czechy, 3) 6:2, 7:5 Linda Klimovicova (Czechy, 4) - Weronika Ewald (Polska) 6:0, 7:6(5) Katarina Kuzmova (Słowacja, 2) - Ilinca Dalina Amariei (Rumunia, 6) 6:3, 6:2

GRA PODWÓJNA

finał gry podwójnej:

sobota, 20 sierpnia

Waleria Olianowska / Stefania Rogozińska-Dzik (Polska) - Maryna Kolb (Ukraina, 2) / Nadia Kolb (Ukraina, 2)

półfinał gry podwójnej:

piątek, 19 sierpnia

Waleria Olianowska / Stefania Rogozińska-Dzik (Polska) - Katarina Kuzmova (Słowacja, 1) / Julie Struplova (Czechy, 1) walkower

Maryna Kolb (Ukraina, 2) / Nadia Kolb (Ukraina, 2) - Eleni Christofi (Grecja, 4) / Linda Sevcikova (Czechy, 4) walkower

Czytaj także: Mistrzyni US Open zatrzymana. Kolejny maraton Australijki 19-latkowie na przeciwnych biegunach w Cincinnati. Jeden błysnął, drugi dostał lekcję

Źródło artykułu: