Niesłychana batalia w Kanadzie. Znamy pierwszą finalistkę

Diane Parry i Tatjana Maria stoczyły niesamowitą batalię w turnieju WTA 250 w Granby. Awans wywalczyła Francuzka po prawie trzech godzinach walki. Pierwszą finalistką została Australijka Daria Saville.

Diane Parry Getty Images / RvS.Media/Monika Majer / Na zdjęciu: Diane Parry
W Granby tym razem pogoda dopisała i ćwierćfinały odbyły się bez zakłóceń. Diane Parry (WTA 81) zwyciężyła 6:4, 6:7(6), 7:6(4) Tatjanę Marię (WTA 92), półfinalistkę Wimbledonu. W pierwszym secie miało miejsce jedno przełamanie, które Francuzka uzyskała na 5:4. W drugim wypracowała sobie trzy piłki meczowe, dwie przy 6:5 i 40-15 oraz jedną w tie breaku. Niemka obroniła je i doprowadziła do trzeciej partii. W niej przełamań nie było. W tie breaku Maria z 1-4 wyrównała na 4-4, ale trzy kolejne punkty padły łupem Parry.

W trwającym dwie godziny i 54 minuty meczu Maria zaserwowała 10 asów, ale wykorzystała tylko jeden z sześciu break pointów. Parry na przełamanie zamieniła dwie z pięciu szans. Obie tenisistki zdobyły po 116 punktów. Było to ich drugie spotkanie. W tym roku w challengerze w Gaibie Francuzka również wygrała w trzech setach.

Daria Saville (WTA 73) rozbiła 6:3, 6:0 Xiyu Wang (WTA 75). Australijka od 3:3 zgarnęła dziewięć gemów z rzędu. W ciągu 73 minut wywalczyła 26 z 35 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Wykorzystała pięć z 10 break pointów.

Daria Kasatkina (WTA 10) wróciła z 0:3 w pierwszym secie i wygrała 6:3, 6:2 z Nurią Parrizas-Diaz (WTA 64). Półfinalistka tegorocznego Rolanda Garrosa popełniła dziewięć podwójnych błędów, ale też zamieniła na przełamanie sześć z ośmiu okazji. Obroniła osiem z 10 break pointów.

Marta Kostiuk (WTA 72) zwyciężyła 6:2, 4:6, 6:2 Rebeccę Marino (WTA 112). W ciągu 93 minut Ukrainka trzy razy oddała podanie, a sama wykorzystała sześć z 13 break pointów. Zaserwowała siedem asów i popełniła sześć podwójnych błędów.

W półfinale Kostiuk miała zagrać z Saville. Ukrainka jednak wycofała się z powodu kontuzji barku. W ten sposób Australijka została pierwszą finalistką turnieju. Kasatkina spotka się z Parry. Tenisistki te nigdy wcześniej nie zmierzyły się ze sobą.

Championnats Banque Nationale de Granby, Granby (Kanada)
WTA 250, kort twardy, pula nagród 251,7 tys. dolarów
czwartek, 25 sierpnia

ćwierćfinał gry pojedynczej:

Daria Kasatkina (1/WC) - Nuria Parrizas-Diaz (Hiszpania, 5) 6:3, 6:2
Daria Saville (Australia, 9) - Xiyu Wang (Chiny) 6:3, 6:0
Marta Kostiuk (Ukraina, 10) - Rebecca Marino (Kanada) 6:2, 4:6, 6:2
Diane Parry (Francja) - Tatjana Maria (Niemcy) 6:4, 6:7(6), 7:6(4)

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Daria Saville wygra turniej w Granby?