Iga Świątek poznała drugą przeciwniczkę w US Open

Reprezentantka Polski awansowała we wtorek do drugiej rundy wielkoszlemowego US Open. Nie czekała długo na wyłonienie następnej przeciwniczki. Iga Świątek zagra ze Sloane Stephens, w której meczu z Greet Minnen doszło do dużego zwrotu akcji.

Sloane Stephens PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Sloane Stephens
Pierwszy set zakończył się po blisko 50 minutach, a i tak Greet Minnen odpuściła niemiłosiernie punktowanej rywalce w końcówce. Rozpędzona i pewna siebie Belgijka prowadziła 5:0 i dopiero w tym momencie Sloane Stephens zdobyła honorowego gema w przegranej 1:6 partii.

Greet Minnen jest notowana na 110. miejscu w rankingu WTA, a to o 59 lokat niżej niż Amerykanka. Sloane Stephens miała jednak problem z wykorzystaniem atutów i statusu gospodyni. Liczne błędy nie pomagały jej w złapaniu rytmu i zanosiło się na niespodziankę.

Odrodzenie Stephens zaczęło się dopiero od wyniku 0:2 w drugim secie. Nagle rozstrzygnęła trzy kolejne gemy i dała sobie nadzieję na zwrot akcji. Jak nowo narodzona wygrała 6:3 i konieczne było rozegranie trzeciej partii.

Konfrontacja wyglądała zupełnie inaczej niż godzinę wcześniej. Stephens zaczęła precyzyjnie zagrywanymi piłkami przeganiać przeciwniczkę po korcie i prowokować jej liczne pomyłki. Amerykanka od stanu 5:1 przegrywała dwa kolejne gemy, ale ostatecznie zamknęła mecz przy serwisie przeciwniczki na 6:3.