Zaskoczenie w US Open. Pierwsza rozstawiona już odpadła

Turniejowa siódemka Simona Halep przegrała już w pierwszym meczu wielkoszlemowego US Open z Darią Snigur. Potknięcie w drodze po zwycięstwo zaliczyła Maria Sakkari. Podobnych problemów nie miała Coco Gauff.

Simona Halep Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Simona Halep
Simona Halep nie poradziła sobie z kwalifikantką Darią Snigur. Konfrontacja z notowaną na 124. miejscu w rankingu WTA Ukrainką miała nietypowy przebieg. Rumunka co prawda przegrała pierwszego seta 2:6, ale w drugim zrewanżowała się przekonującym 6:0 i wydawała się być na dobrej drodze do odwrócenia wyniku. Nie jednak z tego - Snigur ponownie zaczęła przeważać na korcie i wcześnie zdobyła przewagę potrzebną do wygrania 6:4 decydującej partii. W końcówce było nerwowo, ponieważ Ukrainka zgubiła przewagę 5:1 zanim wygrała ostatniego gema serwisowego.

Rozstawiona z numerem trzecim Maria Sakkari nie odniosła ekspresowego zwycięstwa z Tatjaną Marią. Potrzebowała na pokonanie Niemki trzech setów. Po zaskakującym potknięciu w drugiej partii, rozdrażniona Greczynka "zgniotła" przeciwniczkę 6:0 w trzecim secie. Zajęło jej to dodatkowe pół godziny spędzone na korcie.

Coco Gauff, czyli jedna z nadziei amerykańskich kibiców na zwycięstwo w US Open, trafiła na Leolię Jeanjean, która tak jak Snigur przebiła się przez kwalifikacje. Gauff w poprzedzającym wielkiego szlema turnieju w Cincinatti skreczowała, co mogło powodować delikatną niepewność. Amerykanka grała jednak solidnie i nie miała podobnych problemów jak Halep i Sakkari z wywiązaniem się z roli faworytki. Zwyciężyła w dwóch setach 6:2, 6:3.

Spośród licznych, startujących w poniedziałek, Amerykanek wygrała również Alison Riske-Amritraj, która w dwóch setach pokonała Eleanę Yu. Rozstawione Weronika Kudermetowa, Caroline Garcia oraz Beatriz Haddad Maia zwyciężały w dwóch setach. Brazylijka zrobiła to efektownie i ograła 6:0, 6:0 Anę Konjuh.