Iga Świątek wróciła z dalekiej podróży. Tak cieszyła się Polka [WIDEO]

Polka zagra w ćwierćfinale US Open. W meczu o awans do najlepszej ósemki turnieju wielkoszlemowego nie miała prostego zadania. Po ostatniej piłce nie kryła dużej radości z pokonania Juli Niemeier.

Iga Świątek po wygranym meczu w US Open Instagram / US Open / Iga Świątek po wygranym meczu w US Open
Iga Świątek wygrała z nierozstawioną w turnieju zawodniczką, ale jej pokonanie okazało się trudnym zadaniem. Trener Juli Niemeier kilkakrotnie pokazywał wyciągniętym kciukiem, że ta wciela w życie taktykę. Z kolei Polka nie potrafiła wykorzystać błędów przeciwniczki. W jednym z gemów przegranego 2:6 pierwszego seta Niemka popełniła trzy podwójne błędy serwisowe, a i tak ograła triumfatorkę Rolanda Garrosa.

Początek drugiego seta również był trudnym fragmentem meczu dla reprezentantki Polski, to ona jako pierwsza straciła własne podanie. Tym razem podniosła się jednak i pokazała ducha do walki. W tej partii było widać jakość na miarę liderki rankingu WTA. Zakończyła się ona wynikiem 6:4 dla Świątek.

Raz rozpędzonej Polki nie udało się zatrzymać, tym bardziej, że Niemka opadła z sił. Trzecia partia zakończyła się bezkompromisowym wynikiem 6:0.

W trakcie meczu Iga Świątek niejednokrotnie denerwowała się na siebie, walczyła z problemami na korcie. Po pokonaniu Niemki nie kryła dużej radości, a pierwsze chwile po ostatniej piłce pokazał profil US Open na Instagramie:

Czy Iga Świątek będzie najlepsza w turnieju US Open?