Magda Linette wzięła przykład z Katarzyny Kawy. Świetny początek w wykonaniu drugiej z Polek

Rozstawiona z "trójką" Magda Linette we wtorek zainaugurowała zmagania w Chennai. Polka pokonała Moyukę Uchijimę 6:4, 6:0 i awansowała do kolejnej rundy.

Jakub Fordon
Magda Linette WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Na zdjęciu: Magda Linette
Magda Linette odpadła z US Open już w pierwszej rundzie po zaciętej rywalizacji z Karoliną Pliskovą. Po nieudanym turnieju Polka przeniosła się do Chennai, gdzie główny tour powrócił po 14 latach przerwy.

Jej pierwszą rywalką została Moyuka Uchijima. Japonka również rywalizowała w Nowym Jorku, ale nie dostała się do głównej drabinki. Odpadła w ostatniej rundzie kwalifikacji po porażce z Eliną Awanesjan.

Początek spotkania należał do Polki, która przełamała na dzień dobry. Japonka jednak momentalnie odrobiła stratę. Kolejnego break pointa wykorzystała Linette w ósmym gemie, ale nie zdołała zakończyć seta przy swoim podaniu. Uczyniła to, gdy serwowała jej rywalka i ostatecznie 30-latka wygrała premierową odsłonę 6:4.

W II partii Japonka kompletnie nie istniała. Nie zdołała ona ani razu utrzymać swojego podania. Ostatecznie set ten zakończył się wynikiem 6:0 i po nieco ponad godzinie gry Linette zameldowała się w kolejnej rundzie.

Tenisistka rozstawiona z "trójką" następne spotkanie w Chennai rozegra w czwartek. Jej kolejną przeciwniczką będzie Rosjanka, Oksana Selechmetowa.