Magda Linette wzięła przykład z Katarzyny Kawy. Świetny początek w wykonaniu drugiej z Polek

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Na zdjęciu: Magda Linette
WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Na zdjęciu: Magda Linette
zdjęcie autora artykułu

Rozstawiona z "trójką" Magda Linette we wtorek zainaugurowała zmagania w Chennai. Polka pokonała Moyukę Uchijimę 6:4, 6:0 i awansowała do kolejnej rundy.

W tym artykule dowiesz się o:

Magda Linette odpadła z US Open już w pierwszej rundzie po zaciętej rywalizacji z Karoliną Pliskovą. Po nieudanym turnieju Polka przeniosła się do Chennai, gdzie główny tour powrócił po 14 latach przerwy.

Jej pierwszą rywalką została Moyuka Uchijima. Japonka również rywalizowała w Nowym Jorku, ale nie dostała się do głównej drabinki. Odpadła w ostatniej rundzie kwalifikacji po porażce z Eliną Awanesjan.

Początek spotkania należał do Polki, która przełamała na dzień dobry. Japonka jednak momentalnie odrobiła stratę. Kolejnego break pointa wykorzystała Linette w ósmym gemie, ale nie zdołała zakończyć seta przy swoim podaniu. Uczyniła to, gdy serwowała jej rywalka i ostatecznie 30-latka wygrała premierową odsłonę 6:4.

W II partii Japonka kompletnie nie istniała. Nie zdołała ona ani razu utrzymać swojego podania. Ostatecznie set ten zakończył się wynikiem 6:0 i po nieco ponad godzinie gry Linette zameldowała się w kolejnej rundzie.

Tenisistka rozstawiona z "trójką" następne spotkanie w Chennai rozegra w czwartek. Jej kolejną przeciwniczką będzie Rosjanka, Oksana Selechmetowa.

Chennai Open, Chennai (Indie) WTA 250, kort twardy, pula nagród 251,7 tys. dolarów wtorek, 13 września

I runda gry pojedynczej:

Magda Linette (Polska, 3) - Moyuka Uchijima (Japonia) 6:4, 6:0

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: ta dziewczyna wymiata! Zobacz jej popisy

Źródło artykułu: