17-minutowy półfinał w Metz. Polak poznał rywali w finale debla

Tylko 17 minut trwał półfinał rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP 250 w Metz. Po tak krótkim czasie Stan Wawrinka poddał mecz z Aleksandrem Bublikiem. Jan Zieliński i Hugo Nys poznali rywali w finale debla.

Marcin Motyka
Aleksander Bublik PAP/EPA / IGOR KOVALENKO / Na zdjęciu: Aleksander Bublik
W turnieju ATP w Metz Stan Wawrinka nawiązał do swoich najlepszych czasów i pierwszy raz od stycznia 2020 roku znalazł się w półfinale imprezy głównego cyklu. Na tym jednak poprzestał. W sobotę zmierzył się o finał z Aleksandrem Bublikiem, lecz poddał mecz przy stanie 1:2.

Dla 37-letniego Wawrinki był to wymagający tydzień. Do głównej drabinki turnieju przebijał się przez kwalifikacje, po czym stoczył wyczerpujące pojedynki z Daniłem Miedwiediewem i Mikaelem Ymerem. W sobotnim meczu z Bublikiem Szwajcar od początku sprawiał wrażenie przygaszonego. Na korcie wytrzymał zaledwie 17 minut.

Tym samym 25-letni Bublik awansował do siódmego w karierze finału rangi ATP Tour. Dotychczas zdobył jeden tytuł - w lutym w Montpellier.

W finale, w niedzielę o godz. 15:30, rozstawiony z numerem siódmym Bublik zmierzy się z Lorenzo Sonego, który w sobotę wyeliminował Huberta Hurkacza. Będzie to czwarty pojedynek tych tenisistów w głównym cyklu. Wszystkie poprzednie wygrał Włoch.

Kreczem zakończył się również półfinał debla. Lloyd Glasspool i Harri Heliovaara wygrali pierwszego seta 6:4 w meczu z Nicolasem Mahutem i Edouardem Rogerem-Vasselinem, po czym Francuzi zrezygnowali z kontynuowania gry.

Rozstawieni z numerem drugim Glasspool i Heliovaara w niedzielnym finale zmierzą się z Janem Zielińskim i partnerującym mu Hugo Nysem z Monako. Początek spotkania o godz. 13:00.

Moselle Open, Metz (Francja)
ATP 250, kort twardy w hali, pula nagród 534,5 tys. euro
sobota, 24 września

półfinał gry pojedynczej:

Aleksander Bublik (Kazachstan, 7) - Stan Wawrinka (Szwajcaria, Q) 2:1 i krecz

półfinał gry podwójnej:

Lloyd Glasspool (Wielka Brytania, 2) / Harri Heliovaara (Finlandia, 2) - Nicolas Mahut (Francja, 3) / Edouard Roger-Vasselin (Francja, 2) 6:4 i krecz