Faworytki męczyły się w Tallinie. Ich rywalkami były Chinki

Estonka Anett Kontaveit miała spore problemy na otwarcie turnieju WTA 250 w Tallinie. Męczyła się również brazylijska tenisistka Beatriz Haddad Maia. Obie zmierzyły się z Chinkami.

Beatriz Haddad Maia Getty Images / Tim Clayton / Na zdjęciu: Beatriz Haddad Maia
W tym tygodniu tenisistki po raz pierwszy w historii rywalizują w Estonii na poziomie WTA Tour. We wtorek w Tallinie do akcji wkroczyła najwyżej rozstawiona Anett Kontaveit (WTA 4). Reprezentantka gospodarzy miała trudną przeprawę. Pokonała 3:6, 6:2, 7:5 Xiyu Wang (WTA 58).

Po przegraniu pierwszego seta Kontaveit zdobyła 11 z 14 kolejnych gemów. W trzeciej partii Wang z 1:5 wyrównała na 5:5 po obronie dwóch piłek meczowych. Ostatecznie Estonka skruszyła opór Chinki i wywalczyła awans po dwóch godzinach i 17 minutach. W całym meczu odparła 10 z 15 break pointów i zamieniła na przełamanie sześć z dziewięciu szans.

Następną przeciwniczką Kontaveit będzie Tereza Martincova (WTA 75), która wygrała 7:6(6), 6:3 z Mirjam Björklund (WTA 134). W pierwszym secie Czeszka z 1:3 wyszła na 5:3, ale o jego losach zadecydował tie break. W nim Martincova wróciła z 0-3. W drugiej partii uzyskała dwa przełamania.

Beatriz Haddad Maia (WTA 15) zwyciężyła 6:3, 1:6, 6:4 Xinyu Wang (WTA 87) po dwóch godzinach i 22 minutach. Obie tenisistki uzyskały po cztery przełamania. Brazylijka zdobyła o trzy punkty mniej (89-92), ale awansowała do II rundy. Kolejną jej rywalką będzie Czeszka Linda Noskova.

Jil Teichmann (WTA 36) wygrała 6:4, 7:6(7) z Laurą Siegemund (WTA 179). Szwajcarka prowadziła 6:4, 5:2, ale mecz zakończyła dopiero w tie breaku po obronie piłki setowej. W ciągu dwóch godzin i 10 minut uzyskała cztery przełamania. W II rundzie czeka ją starcie z Ysaline Bonaventure (WTA 138), która w 88 minut pokonała 6:4, 6:4 Shelby Rogers (WTA 35). Belgijka zdobyła 27 z 36 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała trzy z dziewięciu break pointów.