Spektakularny początek turnieju w Bazylei. Carlos Alcaraz znalazł drogę do zwycięstwa

Oficjalnym otwarciem halowego turnieju ATP 500 w Bazylei był występ... piosenkarza Alvaro Solera. Następnie na korcie pojawili się tenisiści, na czele z liderem światowego rankingu Carlosem Alcarazem, który miał trudną przeprawę w I rundzie.

Marcin Motyka
Carlos Alcaraz PAP/EPA / Georgios Kefalas / Na zdjęciu: Carlos Alcaraz
Otwarcie turnieju ATP 500 w Bazylei było widowiskowe. Najpierw wystąpił hiszpański gwiazdor muzyki Alvaro Soler, a następnie na korcie pojawili się Carlos Alcaraz, lider światowego rankingu, i nadzieja brytyjskiego tenisa, Jack Draper. Ich mecz I rundy także okazał się spektaklem. Ostatecznie faworyzowany Hiszpan odrobił stratę seta i zwyciężył 3:6, 6:2, 7:5.

- Początek meczu był trudny. Chciałem grać agresywnie, ale nie mogłem z powodu wolnego kortu. Musiałem sobie z tym poradzić i od drugiego seta zmieniłem taktykę - mówił najwyżej rozstawiony Alcaraz, który w II rundzie zmierzy się z Botikiem van de Zandschulpem bądź z Adrian Mannarino.

Odpadł Marin Cilić. Oznaczony numerem czwartym Chorwat w decydującym secie roztrwonił przewagę przełamania, nie wykorzystał też dwóch meczboli przy własnym serwisie i niespodziewanie przegrał 4:6, 6:3, 6:7(5) z kwalifikantem Arthurem Rinderknechem.

Trzysetowy pojedynek rozegrali też Brandon Nakashima i posiadacz dzikiej karty David Goffin. Amerykanin był o trzy punkty od porażki, ale odwrócił losy spotkania i pokonał Belga 2:6, 7:6(4), 6:4.

Bez straty partii natomiast w 1/8 finału zameldował się Aleksander Bublik. Kazach zaserwował dziesięć asów, przy własnym podaniu zdobył 44 z 58 rozegranych punktów i wygrał 6:3, 7:6(2) z Asłanem Karacewem, "szczęśliwym przegranym" z kwalifikacji.

Swiss Indoors Basel, Bazylea (Szwajcaria)