Ustalono, kim jest kat 14-latki. Pojawiło się szokujące nagranie

Szokujące sceny w Serbii. Czternastoletnia tenisistka została skatowana po treningu, a wideo z zajścia obiegło media społecznościowe. Zareagowała na to Daria Abramowicz, psycholog Igi Świątek.

Arkadiusz Dudziak
Arkadiusz Dudziak
Scena pobicia 14-letniej Chinki Twitter / lojzija / Na zdjęciu: Scena pobicia 14-letniej Chinki
Szokujące sceny obiegły media społecznościowe. Na wideo umieszczonym na jednym z portali społecznościowych widać, jak młoda tenisistka zaczęła płakać na ławeczce. Wtedy podszedł do niej mężczyzna i szarpał ją. Później zepchnął dziewczynę na ziemię i zaczął ją kopać.

Jak się okazało, te wydarzenia miały miejsce na kortach Crvenej Zvezdy w Belgradzie. Opublikował je Igor Jurić, założyciel fundacji im. Tijany Jurić.

Jak udało się ustalić serbskim mediom, katem był ojciec dziewczynki. Według informacji Juricia rodzina pochodzi z Chin. Zapowiada on dalsze działania w sprawie.

- Jestem zszokowany. Mimo że widzieliśmy wiele rzeczy, to zostawiło największy wpływ. To ważne zobaczyć, jak zareagują instytucje, ponieważ to obywatele spoza Serbii. Znamy tożsamość zarówno ofiary, jak i oprawcy i złożymy zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa - powiedział Jurić.

"Jako część świata tenisowego musimy się przeciwstawić, kiedy jesteśmy świadkami takich sytuacji. Jeśli wiesz cokolwiek o tym, gdzie lub kto to jest albo możesz pomóc go zidentyfikować, skontaktuj się" - napisała Daria Abramowicz, psycholog Igi Świątek na Twiiterze.

"Proszę udostępniaj ten post. Przede wszystkim musimy edukować i mówić więcej o nadużyciach i przemocy w sporcie oraz w codziennym życiu" dodała.

Zobaczcie szokujące nagranie po treningu:

Czytaj więcej:
Znamy szóstego uczestnika ATP Finals. Zagra w Turnieju Mistrzów po raz czwarty z rzędu
Wielkie emocje w finale z Linette

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online (link sponsorowany)

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×