Skandaliczne zachowanie Rosjanina. Jest nagranie

Danił Miedwiediew szybko odpadł z rywalizacji o wygraną w turnieju ATP w Paryżu. Rosjanin przegrał z Alexem De Minauerem w trzech setach. Po ostatniej akcji miał problemy z utrzymaniem nerwów na wodzy.

Łukasz Witczyk
Danił Miedwiediew Twitter / Tennis TV / Na zdjęciu: Danił Miedwiediew
To nie tak miało wyglądać. Niedawny lider rankingu ATP, obecnie sklasyfikowany w nim na trzecim miejscu, był jednym z głównych faworytów turnieju w Paryżu. Jednak start w hali Bercy zakończył już na 1/16 finału. To największe rozczarowanie całej imprezy w stolicy Francji.

Danił Miedwiediew musiał uznać wyższość Alexa de Minaura. Australijczyk wygrał pierwszego seta 6:4, ale w kolejnym górą był Rosjanin (6:2). O tym, kto zagra dalej zadecydowała więc trzecia partia. W niej 7:5 wygrał de Minaur i to on awansował do 1/8 finału paryskiego turnieju.

Rosjanin po ostatniej akcji zachował się skandalicznie. Widać było u niego rozczarowanie i wściekłość. Miał problemy, by utrzymać nerwy na wodzy. Uderzył rakietą o kort, a następnie wymownie spojrzał w kierunku kibiców na trybunach.

Dla de Minaura było to największe zwycięstwo w karierze. To Rosjanin był faworytem, wszak jego bilans spotkań z Australijczykiem wynosił 4-0. Do tego urodzony w Sydney tenisista nie wygrał 18 z rzędu spotkań z graczami notowanymi w Top 5 światowego rankingu.