Iga Świątek poznała rywalkę w walce o finał

Ons Jabeur nie zagra w półfinale WTA Finals w Fort Worth. Tunezyjska tenisistka nie zdobyła nawet seta w meczu z Marią Sakkari. Rywalkę w walce o finał poznała Iga Świątek.

Ons Jabeur PAP/EPA / Cj Gunther / Na zdjęciu: Ons Jabeur
Przed ostatnim meczem w grupie Nancy Richey, Maria Sakkari była pewna awansu z pierwszego miejsca. Ons Jabeur miała szansę na półfinał WTA Finals, ale musiała pokonać Greczynkę w dwóch setach. Tunezyjka przegrała 2:6, 3:6 i odpadła z turnieju rozgrywanego w Fort Worth.

W pierwszym gemie Sakkari popełniła trzy podwójne błędy (więcej ich w meczu nie miała), ale utrzymała podanie po obronie break pointa. Po chwili stworzyła sobie okazję na 2:0, ale Jabeur obroniła się wspaniałym forhendem. Greczynka cierpliwiej pracowała w wymianach. Lepiej czytała grę, zmieniała kierunki, skutecznie przechodziła z obrony do ataku.

Tunezyjka była rozregulowana i popełniała błędy. W czwartym gemie oddała podanie wyrzucając forhend. Arabka sprawiała wrażenie zrezygnowanej i została przełamana po raz drugi. Jabeur próbowała walczyć. Przy pomocy świetnego slajsa odrobiła część strat. Więcej nie zdziałała. Szwankujący forhend sprawił, że oddała podanie w ósmym gemie i I set dobiegł końca.

Jabeur była na korcie osowiała i gra kompletnie się jej nie układała. W czwartym gemie II partii oddała podanie psując forhend. Sakkari bardzo dobrze serwowała i była niezwykle staranna w każdym elemencie. Mądrze się broniła i przeprowadzała zdecydowane ataki. Była pewna swojej gry, kończyła akcje forhendem i bekhendem. Do końca nie oddała przewagi przełamania. W dziewiątym gemie Greczynka zmarnowała pierwszą piłkę meczową, a przy drugiej Tunezyjka nie zmieściła w korcie slajsa.

W ciągu 68 minut Sakkari wywalczyła 27 z 33 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała cztery z siedmiu break pointów. Greczynka wyrównała na 2-2 bilans meczów z Jabeur. Trafiły na siebie po raz drugi w 2022 roku. W Rzymie zwyciężyła Tunezyjka w trzech setach.

Jabeur w tym roku grała w finale Wimbledonu i US Open. W Madrycie zdobyła największy tytuł w karierze. W czerwcu została wiceliderką rankingu. Występ w WTA Finals jej nie wyszedł. Wygrała jeden mecz i nie awansowała do półfinału.

Sakkari w tym sezonie nie radziła sobie w wielkoszlemowych turniejach. Najlepiej wypadła w Australian Open (IV runda). Zanotowała za to cztery finały, z czego dwa w turniejach rangi WTA 1000 (Indian Wells, Guadalajara). W Fort Worth wygrała trzy mecze bez straty seta. Greczynka po raz drugi z rzędu awansowała do półfinału WTA Finals.

Pozostała już tylko jedna niewiadoma jeśli chodzi o obsadę półfinału. W niedzielę Sakkari zmierzy się z Caroline Garcią lub Darią Kasatkiną. Iga Świątek zagra z Aryną Sabalenką.

Wyniki i tabele WTA Finals 2022

Daria Kasatkina zagrała dla Igi Świątek. Polka w półfinale WTA Finals!
Znamy godzinę następnego meczu Igi Świątek w WTA Finals

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Maria Sakkari wygra WTA Finals 2022?