Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Skoki

WTA Finals: wyniki i tabele

Iga Świątek po raz drugi z rzędu wystąpi w WTA Finals. W amerykańskim Fort Worth o tytuł w singlu powalczy osiem najlepszych tenisistek sezonu 2022. W deblu zaprezentuje się osiem par.

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
uczestniczki turnieju singla WTA Finals 2022 Getty Images / Tom Pennington / Na zdjęciu: uczestniczki turnieju singla WTA Finals 2022

GRA POJEDYNCZA

FINAŁ:

poniedziałek, 7 listopada

Caroline Garcia (Francja, 6) - Aryna Sabalenka (7) 7:6(4), 6:4

PÓŁFINAŁ:

niedziela, 6 listopada

Aryna Sabalenka (7) - Iga Świątek (Polska, 1) 6:2, 2:6, 6:1
Caroline Garcia (Francja, 6) - Maria Sakkari (Grecja, 5) 6:3, 6:2

FAZA GRUPOWA:

Grupa A (Tracy Austin)

wtorek, 1 listopada

Iga Świątek (Polska, 1) - Daria Kasatkina (8) 6:2, 6:3
Caroline Garcia (Francja, 6) - Coco Gauff (USA, 4) 6:4, 6:3

czwartek, 3 listopada

Iga Świątek (Polska, 1) - Caroline Garcia (Francja, 6) 6:3, 6:2
Daria Kasatkina (8) - Coco Gauff (USA, 4) 7:6(6), 6:3

sobota, 5 listopada

Iga Świątek (Polska, 1) - Coco Gauff (USA, 4) 6:3, 6:0
Caroline Garcia (Francja, 6) - Daria Kasatkina (8) 4:6, 6:1, 7:6(5)

Tabela Grupy Tracy Austin

M Zawodniczka Mecze Zw. Sety % setów Gemy % gemów
1 Iga Świątek 3 3 6-0 100 36-13 73
2 Caroline Garcia 3 2 4-3 57 34-32 52
3 Daria Kasatkina 3 1 3-4 43 31-38 45
4 Coco Gauff 3 0 0-6 0 19-37 34

Grupa B (Nancy Richey)

poniedziałek, 31 października

Aryna Sabalenka (7) - Ons Jabeur (Tunezja, 2) 3:6, 7:6(5), 7:5
Maria Sakkari (Grecja, 5) - Jessica Pegula (USA, 3) 7:6(6), 7:6(4)

środa, 2 listopada

Ons Jabeur (Tunezja, 2) - Jessica Pegula (USA, 3) 1:6, 6:3, 6:3
Maria Sakkari (Grecja, 5) - Aryna Sabalenka (7) 6:2, 6:4

piątek, 4 listopada

Maria Sakkari (Grecja, 5) - Ons Jabeur (Tunezja, 2) 6:2, 6:3
Aryna Sabalenka (7) - Jessica Pegula (USA, 3) 6:3, 7:5

Tabela Grupy Nancy Richey

M Zawodniczka Mecze Zw. Sety % setów Gemy % gemów
1 Maria Sakkari 3 3 6-0 100 38-23 62
2 Aryna Sabalenka 3 2 4-3 57 36-37 49
3 Ons Jabeur 3 1 3-5 38 35-41 46
4 Jessica Pegula 3 0 1-6 14 32-40 44

GRA PODWÓJNA

FINAŁ:

poniedziałek, 7 listopada

Weronika Kudermetowa (4) / Elise Mertens (Belgia, 4) - Barbora Krejcikova (Czechy, 1) / Katerina Siniakova (Czechy, 1) 6:2, 4:6, 11-9

PÓŁFINAŁ:

niedziela, 6 listopada

Barbora Krejcikova (Czechy, 1) / Katerina Siniakova (Czechy, 1) - Ludmiła Kiczenok (Ukraina, 5) / Jelena Ostapenko (Łotwa, 5) 7:6(5), 6:2

Weronika Kudermetowa (4) / Elise Mertens (Belgia, 4) - Desirae Krawczyk (USA, 8) / Demi Schuurs (Holandia, 8) 6:1, 6:1

FAZA GRUPOWA:

Grupa A (Rosie Casals)

poniedziałek, 31 października

Barbora Krejcikova (Czechy, 1) / Katerina Siniakova (Czechy, 1) - Desirae Krawczyk (USA, 8) / Demi Schuurs (Holandia, 8) 6:4, 6:3

Yifan Xu (Chiny, 6) / Zhaoxuan Yang (Chiny, 6) - Coco Gauff (USA, 3) / Jessica Pegula (USA, 3) 6:4, 4:6, 10-7

środa, 2 listopada

Barbora Krejcikova (Czechy, 1) / Katerina Siniakova (Czechy, 1) - Yifan Xu (Chiny, 6) / Zhaoxuan Yang (Chiny, 6) 6:3, 6:3

Desirae Krawczyk (USA, 8) / Demi Schuurs (Holandia, 8) - Coco Gauff (USA, 3) / Jessica Pegula (USA, 3) 3:6, 6:0, 10-5

piątek, 4 listopada

Barbora Krejcikova (Czechy, 1) / Katerina Siniakova (Czechy, 1) - Coco Gauff (USA, 3) / Jessica Pegula (USA, 3) 6:2, 6:1

Desirae Krawczyk (USA, 8) / Demi Schuurs (Holandia, 8) - Yifan Xu (Chiny, 6) / Zhaoxuan Yang (Chiny, 6) 7:6(2), 6:3

Tabela Grupy Rosie Casals

M Zawodniczki Mecze Zw. Sety % setów Gemy % gemów
1 Barbora Krejcikova i Katerina Siniakova 3 3 6-0 100 36-16 69
2 Desirae Krawczyk i Demi Schuurs 3 2 4-3 57 30-27 53
3 Yifan Xu i Zhaoxuan Yang 3 1 2-5 29 26-35 43
4 Coco Gauff i Jessica Pegula 3 0 2-6 25 19-33 37

Grupa B (Pam Shriver)

wtorek, 1 listopada

Anna Danilina (Kazachstan, 7) / Beatriz Haddad Maia (Brazylia, 7) - Gabriela Dabrowski (Kanada, 2) / Giuliana Olmos (Meksyk, 2) 7:5, 6:0

Weronika Kudermetowa (4) / Elise Mertens (Belgia, 4) - Ludmiła Kiczenok (Ukraina, 5) / Jelena Ostapenko (Łotwa, 5) 3:6, 6:1, 10-6

czwartek, 3 listopada

Gabriela Dabrowski (Kanada, 2) / Giuliana Olmos (Meksyk, 2) - Ludmiła Kiczenok (Ukraina, 5) / Jelena Ostapenko (Łotwa, 5) 7:6(5), 2:6, 12-10

Weronika Kudermetowa (4) / Elise Mertens (Belgia, 4) - Anna Danilina (Kazachstan, 7) / Beatriz Haddad Maia (Brazylia, 7) 6:4, 6:3

sobota, 5 listopada

Weronika Kudermetowa (4) / Elise Mertens (Belgia, 4) - Gabriela Dabrowski (Kanada, 2) / Giuliana Olmos (Meksyk, 2) 7:6(5), 6:2

Ludmiła Kiczenok (Ukraina, 5) / Jelena Ostapenko (Łotwa, 5) - Anna Danilina (Kazachstan, 7) / Beatriz Haddad Maia (Brazylia, 7) 6:7(7), 6:4, 10-8

Tabela Grupy Pam Shriver

M Zawodniczki Mecze Zw. Sety % setów Gemy % gemów
1 Weronika Kudermetowa i Elise Mertens 3 3 6-1 86 35-22 61
2 Ludmiła Kiczenok i Jelena Ostapenko 3 1 4-5 44 32-31 51
3 Anna Danilina i Beatriz Haddad Maia 3 1 3-4 43 31-30 51
4 Gabriela Dabrowski i Giuliana Olmos 3 1 2-5 29 23-38 38

Zasady kolejności w grupie: 1. Liczba zwycięstw; 2. Liczba rozegranych meczów; 3. Bezpośredni mecz (tylko przy dwóch zawodniczkach); 4. Jeśli trzy zawodniczki mają po jednym zwycięstwie: - odpada ta mająca mniej rozegranych meczów, a z dwóch pozostałych wyżej jest ta, która wygrała bezpośredni mecz; - procent wygranych setów; - procent wygranych gemów.

Czytaj także:
Iga Świątek poznała rywalki w WTA Finals!
Znamy pierwszą przeciwniczkę Igi Świątek w WTA Finals. Jest godzina meczu!

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Miss Euro 2016 znowu na trybunach


Mecze Igi Świątek oglądaj w CANAL+ oraz w serwisie canalplus.com
Czy Iga Świątek wygra WTA Finals 2022?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Tenis na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (5)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×