Skuteczny na początku i na końcu. Novak Djoković wygrał hit ATP Finals

Novak Djoković od zwycięstwa rozpoczął rywalizację w rozgrywanych na korcie twardym w hali w Turynie ATP Finals 2022. W poniedziałkowym meczu Grupy Zielonej Serb bez straty seta pokonał Stefanosa Tsitsipasa.

Marcin Motyka
Novak Djoković PAP/EPA / Alessandro di Marco / Na zdjęciu: Novak Djoković
Na zakończenie pierwszej kolejki fazy grupowej odbył się hit tej rundy ATP Finals 2022 - naprzeciw siebie stanęli Novak Djoković i Stefanos Tsitsipas. Spotkanie dostarczyło wielu wrażeń, a z wygranej na otwarcie mógł cieszyć się Serb, który wykazał się skutecznością w początkowej i końcowej fazie pojedynku, w efekcie pokonał Greka 6:4, 7:6(4).

Djoković rozpoczął mecz na najwyższych obrotach. Już w pierwszym gemie popisał się niewiarygodnością sprawnością i umiejętnościami, dzięki czemu wywalczył przełamanie. Po chwili podwyższył prowadzenie na 2:0, po czym kontrolował wydarzenia na korcie do końca seta.

Z kolei w drugiej odsłonie Serb swoją najlepszą wersję zaprezentował w końcówce. W tej partii nie było przełamań i wszystko rozstrzygnęło się w tie breaku, który był popisem tenisisty z Belgradu.

Po genialnym minięciu z bekhendu Djoković zdobył mini przełamanie na 3-1, by po kilku chwilach prowadzić już 5-1. Tsitsipas walczył, zniwelował stratę, ale dwa ostatnie punkty spotkania padły łupem Serba. Przy meczbolu 35-latek z Belgradu posłał wygrywający serwis.

Mecz trwał godzinę i 38 minut. W tym czasie Djoković zaserwował trzy asy, ani razu nie dał się przełamać, wykorzystał jednego z dwóch break pointów, posłał 23 zagrania kończące i popełnił 15 niewymuszonych błędów. Tsitsipasowi zapisano dziewięć asów, 25 uderzeń wygrywających oraz 23 pomyłki własne.

W 15. w karierze w ATP Finals Djoković 14. raz wygrał swój mecz otwarcia w fazie grupowej. W przeszłości w takich przypadkach dziesięciokrotnie awansował do półfinału.

W drugiej kolejce zmagań w Grupie Czerwonej, w środę, Djoković zmierzy się z triumfatorem wcześniej poniedziałkowego meczuAndriejem Rublowem. Z kolei rywalem Tsitsipasa będzie Danił Miedwiediew.