Nocny bój w Maladze. Znamy komplet półfinalistów Pucharu Davisa

Kanada jako ostatnia awansowała do półfinału rozgrywanego na kortach twardych w hali w Maladze turnieju finałowego Pucharu Davisa 2022. W 1/4 finału tenisiści z Kraju Klonowego Liścia pokonali 2:1 Niemców

Marcin Motyka
Vasek Pospisil (tyłem) i Denis Shapovalov PAP/EPA / Jorge Zapata / Na zdjęciu: Vasek Pospisil (tyłem) i Denis Shapovalov
Reprezentacje Kanady i Niemiec jako ostatnie przystąpiły do rywalizacji o półfinał rozgrywanego w Maladzie turnieju finałowego Pucharu Davisa 2022. Zarazem rozegrały najdłuższy mecz w ćwierćfinałach. Ich rywalizacja dobiegła końca kilka minut po północy, a z sukcesu cieszyli się Kanadyjczycy, którzy zwyciężyli 2:1.

Spotkanie jednak lepiej rozpoczęło się dla Niemców. W pierwszej grze Jan-Lennard Struff po ponad dwugodzinnej walce zwieńczonej tie breakiem decydującego seta sprawił niespodziankę i okazał się lepszy od Denisa Shapovalova.

Do remisu doprowadził Felix Auger-Aliassime. Lider Kanadyjczyków w czwartkowy wieczór zaserwował 15 asów, przy własnym podaniu wygrał 50 z 72 rozegranych akcji, ani razu nie został przełamany i pokonał 7:6(1), 6:4 Oscara Otte.

Losy meczu rozstrzygnęły się w grze deblowej. Vasek Pospisil i Shapovalov nie poddali się po gładko przegranym pierwszym secie, od drugiej partii podnieśli poziom swoich serwisów i returnów, w efekcie wygrali 2:6, 6:3, 6:3 z duetem Kevin Krawietz / Tim Puetz i wprowadzili drużynę do 1/2 finału.

W półfinale Kanadyjczycy zmierzą się z Włochami, którzy w 1/4 finału wygrali 2:1 z Amerykanami.

Niemcy - Kanada 1:2
Turniej finałowy, ćwierćfinał, kort twardy w hali, Malaga (Hiszpania)
czwartek, 24 listopada

Gra 1.: Jan-Lennard Struff - Denis Shapovalov 6:3, 4:6, 7:6(2)
Gra 2.: Oscar Otte - Felix Auger-Aliassime 6:7(1), 4:6
Gra 3.: Kevin Krawietz / Tim Puetz - Vasek Pospisil / Denis Shapovalov 6:2, 3:6, 3:6