Polska wejdzie do gry w United Cup. Nierówny przeciwnik na start

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Iga Świątek
WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Iga Świątek
zdjęcie autora artykułu

Reprezentacja Polski zagra o pierwsze w historii zwycięstwo w United Cup z Kazachstanem. W sobotę w akcji będzie można zobaczyć między innymi liderkę zespołu Igę Świątek.

Najlepsza tenisistka świata rozpocznie starcie Polski z Kazachstanem. Iga Świątek zagra z Julią Putincewą, która jest na 51. miejscu w rankingu WTA. Świątek jest liderką reprezentacji Polski stojącą u progu sezonu, w którym będzie bronić panowania w kobiecym tenisie.

- Spróbuję odciąć się od wszystkiego, co wydarzyło się w tym roku i skupić się na przyszłości. Czuję, że zebrałam dużo doświadczenia, ale nie chcę długo zatrzymywać się przy tym. Chcę patrzeć do przodu, rozwijać się i realizować kolejne cele - mówiła Świątek na konferencji prasowej przed rozpoczęciem United Cup.

Także w sobotę dojdzie do pojedynku Daniela Michalskiego z Timofiejem Skatowem. Tym razem to tenisista z Kazachstanu będzie faworytem. Michalski jest na 260. miejscu w rankingu ATP, czyli 118 miejsc za Skatowem. Agnieszka Radwańska i Dawid Celt powołali Michalskiego do kadry już w pierwszym rozdaniu, ale miał on raczej pełnić rolę rezerwowego. Z zespołu wypadł jednak Kamil Majchrzak, wobec którego jest prowadzone postępowanie antydopingowe. Michalski będzie starać się o sprawianie niespodzianek.

Konfrontacja Polski z Kazachstanem rozpocznie się w 2022 roku, a zostanie dokończona już w 2023 roku. Do akcji w Brisbane wejdą w niedzielę Hubert Hurkacz i Magda Linette. Hurkacz przystąpi do teoretycznie najbardziej wyrównanego starcia z Aleksandrem Bublikiem. Za Polakiem trzy kolejne zwycięstwa z Kazachem, a próbkę wysokiej formy dał przed przylotem do Australii w wygranym turnieju pokazowym w Hong Kongu.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: przypatrz się dobrze! Wiesz, kto pomagał gwieździe tenisa?

Tak jak w polskim zespole problemem może okazać się druga rakieta męska, tak w Kazachstanie druga rakieta kobieca. Obecność w zespole notowanej na 441. miejscu w rankingu WTA - Żibek Kulumbajewej pokazuje, że Polska zagra z nierównym zespołem. Przeciwniczką 22-latki będzie Magda Linette, która kończyła poprzedni sezon rozpędzona.

Po czterech meczach singlowych jest w planie jeszcze mikst. O tym, kto w nim zagra, zdecydują wcześniejsze wyniki. W kadrze Polski, poza wspomnianymi już tenisistkami i tenisistami, są młodzi Weronika Falkowska oraz Kacper Żuk, a także doświadczeni Alicja Rosolska oraz Łukasz Kubot.

- Mamy doświadczenie gry w ATP Cup, a teraz będzie to United Cup. Myślę, że to świetna sprawa i będziemy kontynuować grę w tych zawodach w następnych latach. Cieszę się, że jestem w reprezentacji szczególnie teraz, kiedy w naszym kraju jest wielki boom na tenis - mówił na konferencji prasowej Kubot.

Transmisja meczów w TVP Sport. Relacje na żywo w portalu WP SportoweFakty.

31 grudnia 2022 (sobota):

6:30, Iga Świątek - Julia Putincewa  około 8:00, Daniel Michalski - Timofiej Skatow

1 stycznia 2023 (niedziela):

8:30, Hubert Hurkacz - Aleksander Bublik  około 10:00, Magda Linette - Żibek Kulambajewa  około 12:00, mikst

Czytaj także: Emocjonalny wpis Jessici Peguli. "Nie jestem pewna, jak to przeżyliśmy" Czytaj także: Tommy Robredo w nowej roli. "Ponownie czuję te wibracje"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty