Gładkie zwycięstwa faworytów w Adelajdzie. Popis Daniła Miedwiediewa

Danił Miedwiediew oddał trzy gemy Miomirowi Kecmanoviciowi w meczu II rundy rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP 250 w Adelajdzie. W ćwierćfinale moskwianin zmierzy się z rodakiem, Karenem Chaczanowem.

Marcin Motyka
Danił Miedwiediew PAP/EPA / Matt Turner / Na zdjęciu: Danił Miedwiediew
Na początku nowego sezonu forma każdego tenisisty jest niewiadomą, ale Danił Miedwiediew pokazuje, że znajduje się w znakomitej dyspozycji. W środę, w swoim drugim meczu w 2023 roku, moskwianin dał popis, gładko pokonał (6:0, 6:3) Miomira Kecmanovicia i awansował do ćwierćfinału turnieju ATP w Adelajdzie.

- Zawsze dobrze jest wygrać seta 6:0. Ale tenis nie jest taki łatwy. Jestem bardzo zadowolony ze swojego poziomu. Drugi set był trudniejszy, ale udało mi się go zakończyć po mojej myśli i nie mogę doczekać się kolejnych meczów - powiedział 26-latek z Moskwy, cytowany przez atptour.com.

Rozstawiony z numerem trzecim Miedwiediew w ćwierćfinale zmierzy się z rodakiem, Karenem Chaczanowem, z którym ma bilans 2-1. 26-letni moskwianin, turniejowa ósemka", w środę pokonał 6:4, 6:2 Jacka Drapera.

W przeciwieństwie do pierwszego dnia w środę powodów do radości nie mieli Amerykanie. Marcos Giron wprawdzie był o dwa gemy od zwycięstwa nad Alexeiem Popyrinem, ale nie wytrzymał presji i przegrał z australijskim kwalifikantem 6:4, 4:6, 3:6.

Popyrin w 1/4 finału zagra z Yoshihito Nishioką. Japończyk ani razu nie stracił podania, sam uzyskał trzy przełamania i wygrał 6:4, 6:3 z Mackenzie'em McDonaldem.

Adelaide International, Adelajda (Australia)