Media podsumowały mecz Polski z USA. Wymowna ocena Hurkacza

Polska przegrała z USA 0:5 w półfinale United Cup. Kilka uznanych mediów pokusiło się o ocenę tego meczu, skupiając się głównie na meczu Taylora Fritza z Hubertem Hurkaczem. Szczególnie jedna rzecz u Polaka przykuła uwagę dziennikarzy.

Dawid Franek
Hubert Hurkacz Getty Images / Yu Chun Christopher Wong/Eurasia Sport Images / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
Spotkanie Huberta Hurkacza z Taylorem Fritzem jest najbardziej komentowane przez media, ponieważ triumf Fritza spowodował, że USA zapewniło sobie awans do finału United Cup. Wówczas Amerykanie prowadzili 3:0, a do końca pojedynku pozostały mecze Magdy Linette z Madison Keys oraz mikst.

Hurkacz miał szansę pokonać Fritza, ale ostatecznie przegrał spotkanie w dwóch setach i co ważne w obu były tiebreaki. "Associated Press" podkreśla, że Amerykanin był lepszy w najważniejszych momentach. W obu tiebreakach Hurkacz prowadził 5:4, ale później nie wytrzymywał napięcia. Eksperci zwracają uwagę szczególnie na końcówkę drugiego seta.

"Fritz odnosił sukcesy podczas wymian, których celem było forhendowe skrzydło Hurkacza, ponieważ popełniał błędy w kluczowych punktach. Polak był wyraźnie wściekły po trzech błędach forhendowych pod rząd i przegraniu tie-breaka, który prowadził przecież 5:4" - podkreślono na stronie "Associated Press".

Portal atptour.com zwraca uwagę, że napięcie podczas meczu Hurkacza z Fritzem było bardzo wyczuwalne. Do przełamań dochodziło dopiero w tiebreakach. "Polak pod koniec pierwszego seta spudłował forhend po crossie, a w kolejnej wymianie nie popisał się dobrym forhendem. Zmarnowanie tych szans spowodowało, że przegrał partię" - pisze atptour.com.

Później dziennikarze przypomnieli także o braku koncentracji Polaka w drugim secie, gdzie forhend również nie działał dobrze. To pozwoliło Fritzowi zamknąć mecz oraz drogę naszej reprezentacji do finału.

Atptour.com krótko opisał także spotkanie Magdy Linette z Madison Keys. Przypomniano, że obie zawodniczki przystępowały do tego pojedynku niepokonane, biorąc pod uwagę United Cup. Tym razem jednak Keys okazała się lepsza od Polki.

Następnie Fritz i Jessica Pegula zakończyli serię, wygrywając 6-7(5), 6-4, 10-6 w mikście z Łukaszem Kubotem i Alicją Rosolską.

Polska - USA 0:5, Ken Rosewall Arena, Sydney (Australia)
United Cup, półfinał, kort twardy
piątek-sobota, 6-7 stycznia

Gra 1.: Iga Świątek - Jessica Pegula 2:6, 2:6
Gra 2.: Kacper Żuk - Frances Tiafoe 3:6, 3:6
Gra 3.: Hubert Hurkacz - Taylor Fritz 6:7(5), 6:7(5)
Gra 4.: Magda Linette - Madison Keys 4:6, 2:6
Gra 5.: Alicja Rosolska / Łukasz Kubot - Jessica Pegula / Taylor Fritz 7:6(5), 4:6, 6-10