Kolejne rozczarowanie wielkoszlemowej mistrzyni. Trudne otwarcie najwyżej rozstawionej Czeszki

To nie jest dobre otwarcie sezonu dla Sloane Stephens. W Hobart amerykańska mistrzyni US Open 2017 uległa Lauren Davis i z drugiego z rzędu turnieju odpadła w I rundzie. Trudne otwarcie ma za sobą najwyżej rozstawiona Marie Bouzkova.

Sloane Stephens PAP/EPA / NEIL HALL / Na zdjęciu: Sloane Stephens
Na zakończenie 2022 roku Sloane Stephens (WTA 36) doszła do ćwierćfinału w Guadalajarze. Początek sezonu 2023 jest dla Amerykanki rozczarowaniem. W Auckland odpadła w I rundzie po porażce z Rebeką Masarovą. W Hobart mistrzyni US Open 2017 również nie wygrała meczu. W poniedziałek uległa 2:6, 2:6 Lauren Davis (WTA 84).

W ciągu 88 minut Stephens wykorzystała tylko jeden z siedmiu break pointów. Davis na przełamanie zamieniła pięć z 11 okazji. Wyszła na prowadzenie 3-2 w bilansie spotkań z utytułowaną rodaczką. Kolejną jej rywalką będzie Tamara Zidansek lub Ysaline Bonaventure.

Anhelina Kalinina (WTA 40) w 63 minuty rozbiła 6:2, 6:1 Rebeccę Marino (WTA 66). Ukrainka odparła dwa break pointy i spożytkowała pięć z ośmiu szans na przełamanie. Najwyżej rozstawiona Marie Bouzkova (WTA 26) wygrała 7:6(2), 6:3 z Jaqueline Cristian (WTA 143). Czeszka wróciła ze stanu 2:5 w pierwszym i z 0:2 w drugim secie.

Laura Siegemund (WTA 170) zwyciężyła 5:7, 6:1, 6:2 Terezę Martincovą (WTA 73) po dwóch godzinach i 23 minutach. W pierwszy secie Niemka roztrwoniła prowadzenie 5:2. W dwóch kolejnych partiach dominowała na korcie. Tatjana Maria (WTA 71) pokonała 6:3, 6:2 Talię Gibson (WTA 340). Niemka zaserwowała pięć asów i wywalczyła 26 z 33 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła pięć z sześciu break pointów i uzyskała cztery przełamania.

Turniej w Hobart wrócił do kalendarza WTA Tour po dwóch latach nieobecności. W 2021 i 2022 roku nie odbył się z powodu pandemii COVID-19. W 2020 tytuł zdobyła Jelena Rybakina. Tym razem Kazaszki zabrakło na starcie. Wzięła udział w rozgrywanym równolegle turnieju w Adelajdzie i odpadła w I rundzie.

Hobart International, Hobart (Australia)