Faworytki były za mocne dla Alicji Rosolskiej

Polka rozpoczęła grę w deblu w 2023 roku od występu w Adelajdzie. Alicja Rosolska i Erin Routliffe zostały wyeliminowane z turnieju w drugim meczu. Za mocne okazały się rozstawione z numerem trzecim Ludmiła Kiczenok i Jelena Ostapenko.

Alicja Rosolska WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Na zdjęciu: Alicja Rosolska
Alicja Rosolska rozegrała drugi mecz w deblu po mikstowych występach z Kacprem Żukiem i z Łukaszem Kubotem w United Cup. W pierwszym Polka oraz Erin Routliffe zwyciężyły w dwóch setach z Alaną Parnaby i Olivią Tjandramulią z Australii.

W środę poprzeczka poszła w górę, ponieważ Rosolska i Routliffe zagrały o wejście do półfinału z deblem rozstawionym z numerem trzecim. W poprzednim tygodniu Ukrainka i Łotyszka doszły do półfinału w pierwszej imprezie w Adelajdzie.

Faworytki wygrały pierwszego seta w nieco ponad pół godziny. Na doprowadzenie do wyniku 6:3 potrzebowały dokładnie 37 minut. Kiczenok i Ostapenko przede wszystkim dobrze rozpoczęły partię. Wcześnie odebrały serwis przeciwniczkom i choć późniejsze gemy były zacięte, to Rosolska oraz Routliffe potrzebowały czasu zanim zaczęły je rozstrzygać. Dopiero końcówka seta pozwalała na odrobinę optymizmu deblowi z Polką w składzie.

Druga partia to już trochę inna historia. W nim Rosolska i Routliffe jako pierwsze odebrały serwis przeciwniczkom, dzięki czemu objęły prowadzenie 3:1. Faworytki potrafiły jednak wyjść z tej opresji i od tego momentu harmonijna współpraca pozwoliła im na wygranie pięciu gemów, a oddanie zaledwie jednego. Kiczenok i Ostapenko wygrały 6:4 i awansowały do półfinału.

Adelaide International 2, Adelajda (Australia)
WTA 500, kort twardy, pula nagród 780,6 tys. dolarów
środa, 11 stycznia

ćwierćfinał gry podwójnej:

Ludmiła Kiczenok (Ukraina, 3) / Jelena Ostapenko (Łotwa, 3) - Alicja Rosolska (Polska) / Erin Routliffe (Nowa Zelandia) 6:3, 6:4

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy porażka Alicji Rosolskiej i Erin Routliffe jest zaskoczeniem?