Znamy mistrzynię w Hobart. Amerykanka z tytułem po sześciu latach

Lauren Davis sześć lat czekała na tytuł w WTA Tour. Amerykańska tenisistka pokonała Włoszkę Elisabettę Cocciaretto i wygrała turniej w Hobart (WTA 250).

Lauren Davis Getty Images / Robert Prange / Na zdjęciu: Lauren Davis
W Hobart tenisistki rywalizowały po raz pierwszy od 2020 roku. W latach 2021 i 2022 turniej nie był rozgrywany z powodu pandemii COVID-19. Tym razem stolica Tasmanii okazała się szczęśliwa dla Lauren Davis (WTA 84). W sobotnim finale Amerykanka pokonała 7:6(0), 6:2 Elisabettę Cocciaretto (WTA 67) i zdobyła drugi tytuł w WTA Tour.

W pierwszym secie Davis przy 5:6 obroniła dwie piłki setowe. W tie breaku nie dała rywalce szans. W drugiej partii Amerykanka dominowała na korcie. Prowadziła 5:0 i wtedy straciła jedyne gemy. Przy 5:2 wykorzystała już pierwszą piłkę meczową.

W ciągu godziny i 48 minut Davis zdobyła 32 z 42 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła sześć z siedmiu break pointów i wykorzystała trzy z sześciu szans na przełamanie. Amerykanka wyrównała na 1-1 bilans spotkań z Cocciaretto. W 2021 roku w Guadalajarze Włoszka wygrała 6:3, 6:0

Davis była bezkonkurencyjna w Hobart. Wygrała siedem meczów (dwa w kwalifikacjach) nie tracąc w nich ani jednego seta. Zdobyła tytuł w tym turnieju jako czwarta Amerykanka. Dołączyła do Chandy Rubin (1999), Amy Frazier (2004) i Sofii Kenin (2019). Davis triumfowała w Hobart jako czwarta kwalifikantka. Przed nią dokonały tego Niemka Mona Barthel (2012), Hiszpanka Garbine Muguruza (2014) i Belgijka Elise Mertens (2017).

Cocciaretto wystąpiła w pierwszym singlowym finale w WTA Tour. Davis ma teraz bilans finałów 2-2. Na tytuł czekała sześć lat. W styczniu 2017 roku Amerykanka wygrała turniej w Auckland po zwycięstwie nad Chorwatką Aną Konjuh.

Hobart International, Hobart (Australia)
WTA 250, kort twardy, pula nagród 259,3 tys. dolarów
sobota, 14 stycznia

finał gry pojedynczej:

Lauren Davis (USA, Q) - Elisabetta Cocciaretto (Włochy) 7:6(0), 6:2

finał gry podwójnej:

Kirsten Flipkens (Belgia, 1) / Laura Siegemund (Niemcy, 1) - Viktorija Golubić (Szwajcaria) / Panna Udvardy (Węgry) 6:4, 7:5

Czy Lauren Davis wygra kolejny turniej w 2023 roku?