Denis Shapovalov zrealizował plan minimum. Teraz stanie na drodze Huberta Hurkacza

Denis Shapovalov będzie rywalem Huberta Hurkacza w III rundzie rozgrywanego na kortach twardych wielkoszlemowego Australian Open 2023. W środę rozstawiony z numerem 20. Kanadyjczyk w trzech setach pokonał Taro Daniela.

Marcin Motyka
Denis Shapovalov PAP/EPA / Fazry Ismail / Na zdjęciu: Denis Shapovalov
Awans do III rundy jest planem minimum dla każdego rozstawionego uczestnika turnieju wielkoszlemowego. Oznaczony w Australian Open 2023 z numerem 20. Denis Shapovalov z tego zadania zdołał się wywiązać. W środę pokonał 6:3, 7:6(3), 7:5 Taro Daniela i uzyskał promocję do 1/16 finału.

Choć Shapovalov wygrał w trzech setach, nie miał łatwo. W starciu z regularnym i znakomicie poruszającym się po korcie rywalem musiał wykazać się konsekwencją. Był jednak skuteczny oraz agresywny i w efekcie odniósł zwycięstwo.

Tym samym to 23-letni Kanadyjczyk, aktualnie 22., a niegdyś dziesiąty singlista świata, półfinalista Wimbledonu 2021 i triumfator jednego turnieju rangi ATP Tour, został rywalem w III rundzie Huberta Hurkacza.

Będzie to piąty mecz pomiędzy tymi tenisistami. Bilans wynosi 3-1 dla Polaka, który wygrał też ich ostatni pojedynek - w marcu 2021 roku w Miami.

Spotkanie Hurkacza z Shapovalovem odbędzie się w piątek.