Pierwsza runda Australian Open oficjalnie za nami. Stefanos Tsitsipas i Danił Miedwiediew z drugimi zwycięstwami

Pierwsza runda Australian Open 2023 oficjalnie dobiegła końca. Rozegrano zostały już kolejne pojedynki, z których zwycięsko wyszli m.in. Stefanos Tsitsipas czy Danił Miedwiediew. Odpadł rozstawiony Botic Van De Zandschulp, którego pokonał jego rodak.

Jakub Fordon
Stefanos Tsitsipas PAP/EPA / JAMES ROSS / Na zdjęciu: Stefanos Tsitsipas
Organizatorom turnieju na jego starcie nie pomaga pogoda. Ta ponownie pokrzyżowała im plany, co spowodowało opóźnienia spotkań, które miały odbyć się na kortach zewnętrznych. Ostatecznie jednak udało się dokończyć pierwszą rundę. W niej zwycięstwa zanotowali Enzo Couacaud i Michael Mmoh. Pierwszy z wymienionych odprawił w trzech setach Hugo Delliena, natomiast drugi stoczył zacięty bój z Laurentem Lokolim, ostatecznie wygrany po pięciu partiach.

Pewne zwycięstwa odniosła większość rozstawionych tenisistów. Zarówno Stefanos Tsitsipas, jak i Danił Miedwiediew wygrali swoje spotkania z Australijczykami w trzech setach.

Łatwej przeprawy nie miał Hubert Hurkacz, który potrzebował pięciu setów, by pokonać Lorenzo Sonego. W czterech setach swój mecz rozstrzygnął Cameron Norrie, któremu postawił się Constant Lestienne. Polak poznał także rywala, którego wyłoniło starcie Denisa Shapovalova z Taro Danielem. Kanadyjczyk zwyciężył w trzech partiach i teraz stanie po przeciwnej stronie siatki w rywalizacji z wrocławianinem.

W środę odbyło się także ciekawe spotkanie, w którym naprzeciwko siebie stanęli dwaj Holendrzy. Tallon Griekspoor pokonał rozstawionego z numerem 32 Botica van de Zandschulpa w trzech setach. Zmienne szczęście mieli Czesi, bowiem Dalibor Svrcina nie wygrał drugiego meczu na wielkoszlemowym turnieju, ale wciąż w grze pozostaje Jiri Lehecka, który odprawił Christophera Eubanksa.

Danił Miedwiediew (7) - John Millman (Australia) 7:5, 6:2, 6:2
Hubert Hurkacz (Polska, 10) - Lorenzo Sonego (Włochy) 3:6, 7:6(3), 2:6, 6:3, 6:3
Cameron Norrie (Wielka Brytania, 11) - Constant Lestienne (Francja) 6:3, 3:6, 7:6(2), 6:3
Karen Chaczanow (18) - Jason Kubler (Australia) 6:3, 5:7, 6:4, 6:2
Denis Shapovalov (Kanada, 20) - Taro Daniel (Japonia) 6:3, 7:6(3), 7:5
Francisco Cerundolo (Argentyna, 28) - Corentin Moutet (Francja) 3:6, 6:4, 6:2, 7:5
Sebastian Korda (USA, 29) - Yosuke Watanuki (Japonia) 6:2, 7:5, 6:4
Yoshihito Nishioka (Japonia, 31) - Dalibor Svrcina (Czechy) 6:3, 6:4, 6:2
Tallon Griekspoor (Holandia) - Botic Van De Zandschulp (Holandia, 32) 6:4, 6:4, 6:4
Marton Fucsovics (Węgry) - Lloyd Harris (RPA) 6:2, 6:3, 5:7, 6:4
Jiri Lehecka (Czechy) - Christopher Eubanks (USA) 6:4, 6:4, 3:6, 6:4