Duża niespodzianka w Tajlandii. Bianca Andreescu wkroczyła do akcji

Bianca Andreescu rozprawiła się z Harriet Dart w turnieju WTA 250 w Hua Hin. Rozstawiona z numerem drugim Julia Putincewa przegrała z Heather Watson po dreszczowcu.

Julia Putincewa Getty Images / Robert Prange / Na zdjęciu: Julia Putincewa
We wtorek w Hua Hin dokończona została I runda. Największą gwiazdą turnieju jest Bianca Andreescu (WTA 42). Kanadyjka na początek pokonała 6:3, 6:4 Harriet Dart (WTA 104). W ciągu 83 minut mistrzyni US Open 2019 wykorzystała sześć z ośmiu break pointów. O ćwierćfinał zmierzy się z Anastazją Zacharową (WTA 186), która wróciła z 3:6, 3:5 i zwyciężyła 3:6, 7:5, 6:3 Annę Karolinę Schmiedlovą (WTA 92).

Odpadła Julia Putincewa (WTA 44), która przegrała 7:5, 4:6, 6:7(5) z Heather Watson (WTA 160). W pierwszym secie Kazaszka obroniła piłkę setową przy 4:5 i zdobyła trzy ostatnie gemy. W drugiej partii ruszyła w pościg z 1:5, by przy 4:5 oddać podanie. W trzeciej partii Putincewa znów odrabiała straty, z 0:3 i 3:5. O losach meczu zadecydował tie break. W nim Kazaszka z 1-5 wyrównała na 5-5. Dwa ostatnie punkty padły łupem Watson, która zapewniła sobie awans po trzech godzinach walki.

Marta Kostiuk (WTA 60) wygrała 6:7(7), 6:3, 6:0 z En Shuo Liang (WTA 364). Ukrainka zmarnowała dwie piłki setowe w tie breaku pierwszego seta. W drugiej partii przegrywała 1:3, by zdobyć 11 gemów z rzędu. Tatjana Maria (WTA 63) pokonała 6:2, 6:2 Alexandrę Ealę (WTA 217). W ciągu 70 minut Filipinka popełniła pięć podwójnych błędów. Niemka zaserwowała siedem asów i wykorzystała sześć z 10 break pointów.

Anna Kalinska (WTA 53) w 45 minut straciła tylko 25 punktów i rozbiła 6:1, 6:1 Jekatierinę Makarową (WTA 221). Linda Fruhvirtova (WTA 51) wygrała 6:3, 6:1 z Bethanie Mattek-Sands. W ciągu 63 minut Czeszka spożytkowała siedem z dziewięciu break pointów.

Linda Fruhvirtova (Czechy, 8) - Bethanie Mattek-Sands (USA, WC) 6:3, 6:1
Heather Watson (Wielka Brytania) - Julia Putincewa (Kazachstan, 2) 5:7, 6:4, 7:6(5)
Anastazja Zacharowa - Anna Karolina Schmiedlova (Słowacja) 3:6, 7:5, 6:3
Nao Hibino (Japonia) - Waleria Sawinych (Q) 6:0, 6:2
Dajana Jastremska (Ukraina) - Moyuka Uchijima (Japonia) 6:3, 6:7(3), 6:2
Na-Lae Han (Korea Południowa) - Elena-Gabriela Ruse (Rumunia) 6:4, 1:6, 6:4

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Bianca Andreescu awansuje do ćwierćfinału w Hua Hin?