Trudne otwarcie faworytki w Lyonie. Pewny awans Chinki

Caroline Garcia nie miała łatwej przeprawy z Terezą Martincovą w turnieju WTA 250 w Lyonie. Pewnie pierwszy mecz wygrała Chinka Shuai Zhang.

Caroline Garcia Getty Images / Robert Prange / Na zdjęciu: Caroline Garcia
We wtorek w Lyonie do rywalizacji przystąpiły dwie najwyżej rozstawione tenisistki. Caroline Garcia (WTA 5) stoczyła twardy bój z Terezą Martincovą (WTA 87). Francuzka pokonała 6:4, 7:6(4) Czeszkę. W trwającym dwie godziny i trzy minuty meczu reprezentantka gospodarzy zaserwowała osiem asów. Obroniła sześć z ośmiu break pointów i wykorzystała trzy z dziewięciu szans na przełamanie. Kolejną rywalką Garcii będzie Alison van Uytvanck lub Tamara Korpatsch.

Shuai Zhang (WTA 23) w godzinę wygrała 6:3, 6:2 z Madison Brengle (WTA 80). Chinka odparła dwa z trzech break pointów i cztery razy odebrała rywalce podanie. Danka Kovinić (WTA 67) pokonała 6:1, 6:4 Viktoriję Golubię (WTA 85). Czarnogórka prowadziła 6:1, 5:1, by stracić trzy gemy z rzędu. Przy 5:2 zmarnowała cztery piłki meczowe, ale ostatecznie utrzymała przewagę jednego przełamania.

Alycia Parks (WTA 79) zwyciężyła 6:3, 5:7, 6:4 Julię Grabher (WTA 89). W trwającym dwie godziny i cztery minuty meczu Amerykanka wykorzystała cztery z ośmiu break pointów. Wywalczyła o cztery punkty więcej od Austriaczki (92-88).

Erika Andriejewa (WTA 134) prowadziła 6:7(3), 6:4, 4:0, gdy Anna Blinkowa (WTA 64) skreczowała. Anna Bondar (WTA 72) wygrała 6:4, 6:4 z Nurią Parrizas-Diaz (WTA 75). W ciągu godziny i 43 minut obie tenisistki miały po siedem break pointów. Węgierka nie oddała podania, a sama zaliczyła dwa przełamania.

Open 6eme Sens - Metropole de Lyon, Lyon (Francja)