Francuzka złamała opór Włoszki. Utalentowana Czeszka zatrzymana

Francuzka Caroline Garcia i Włoszka Jasmine Paolini stoczyły twardy bój w turnieju WTA 250 w Lyonie. Kolumbijka Camila Osorio zakończyła marsz 18-letniej Czeszki Lindy Noskovej.

Caroline Garcia PAP/EPA / Cj Gunther / Na zdjęciu: Caroline Garcia
W piątek w Lyonie rozegrane zostały ćwierćfinały. W grze o tytuł pozostaje najwyżej rozstawiona Caroline Garcia (WTA 5). Francuzka pokonała 7:5, 7:5 Jasmine Paolini (WTA 66). W pierwszym secie miało miejsce jedno przełamanie, które reprezentantka gospodarzy uzyskała na 7:5. W drugiej partii Włoszka wykorzystała break pointa na 4:3, ale straciła cztery z pięciu kolejnych gemów.

W ciągu godziny i 46 minut Garcia zaserwowała dziewięć asów i zgarnęła 34 z 45 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Odparła dwa z trzech break pointów i spożytkowała trzy z siedmiu szans na przełamanie. Francuzka podwyższyła na 4-0 bilans meczów z Paolini.

Kolejną rywalką Garcii będzie Camila Osorio (WTA 73), która wygrała 6:4, 7:6(3) z Lindą Noskovą (WTA 56). W pierwszym secie Kolumbijka wróciła ze stanu 1:3. W drugiej partii do odrabiania strat poderwała się Czeszka. Z 2:4 wyszła na 5:4. Dwa kolejne gemy padły łupem Osorio, która jednak nie zakończyła meczu przy swoim serwisie. W tie breaku skruszyła opór rywalki i zapewniła sobie awans po 92 minutach.

Kolumbijka została przełamana cztery razy, a sama wykorzystała 5 z 10 break pointów. Zdobyła o pięć punktów więcej (75-70) od 18-letniej Czeszki. Było to pierwsze spotkanie tych tenisistek. Noskova miesiąc temu w Adelajdzie osiągnęła pierwszy finał w WTA Tour. Osorio w swoim dorobku ma jeden tytuł, który zdobyła w 2021 roku w Bogocie.

Maryna Zaniewska (WTA 93) zwyciężyła 3:6, 6:1, 6:2 Anastazję Potapową (WTA 43) po dwóch godzinach i siedmiu minutach. Belgijka obroniła 18 z 22 break pointów, a wykorzystała 7 z 18 szans na przełamanie. W półfinale zmierzy się z Alycią Parks (WTA 79), która wróciła ze stanu 3:5 w pierwszym secie i wygrała 7:5, 6:2 z Danką Kovinić (WTA 67).

Open 6eme Sens - Metropole de Lyon, Lyon (Francja)
WTA 250, kort twardy w hali, pula nagród 259,3 tys. dolarów
piątek, 3 lutego

ćwierćfinał gry pojedynczej:

Caroline Garcia (Francja, 1) - Jasmine Paolini (Włochy) 7:5, 7:5
Maryna Zaniewska (Belgia) - Anastazja Potapowa (5) 3:6, 6:1, 6:2
Alycia Parks (USA) - Danka Kovinić (Czarnogóra, 7) 7:5, 6:2
Camila Osorio (Kolumbia) - Linda Noskova (Czechy, Q) 6:4, 7:6(3)

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online (link sponsorowany)

Czy Caroline Garcia awansuje do finału w Lyonie?