Miłe złego początki Chorwatki. Znamy mistrzynię turnieju w Linzu

Anastazja Potapowa została triumfatorką turnieju WTA 250 w Linzu. W finale przegrywała 0:2, ale później dominowała na korcie i pokonała w dwóch setach Chorwatkę Petrę Martić.

Anastazja Potapowa Getty Images / Alexander Scheuber/Getty Images for MatchMaker / Na zdjęciu: Anastazja Potapowa
Petra Martić (WTA 34) rozprawiła się z Marią Sakkari w półfinale imprezy w Linzu. W ten sposób Chorwatka odniosła ósme zwycięstwo nad tenisistką z Top 10 rankingu. W niedzielę nie poszła za ciosem. Przegrała 3:6, 1:6 z Anastazją Potapową (WTA 44).

W pierwszym secie Martić prowadziła 2:0 i miała trzy break pointy na 3:0. Nie uzyskała jednak drugiego przełamania. Straciła 12 z 14 kolejnych gemów. W ciągu 76 minut Potapowa obroniła cztery z pięciu break pointów i wykorzystała pięć z 10 szans na odebranie rywalce serwisu. Wyszła na prowadzenie 2-1 w bilansie meczów z Chorwatką.

Martić ma teraz bilans finałów 2-4, a w przypadku Potapowej jest to 2-3. Obie swoje pierwsze tytuły zdobyły w Stambule. Chorwatka triumf odniosła w 2019 roku. Drugie trofeum wywalczyła w 2022 w Lozannie. Potapowa w największym mieście Turcji zwyciężyła w ubiegłym sezonie.

Ogromnych emocji dostarczył finał w deblu. Natela Dżalamidze i Viktoria Kuzmova obroniły piłkę meczową i zwyciężyły 4:6, 7:5, 12-10 Niemkę Annę-Lenę Friedsam i Ukrainkę Nadię Kiczenok. Gruzinka zdobyła trzeci tytuł w WTA Tour, a dla Słowaczki jest to czwarty triumf.

Upper Austria Ladies Linz, Linz (Austria)
WTA 250, kort twardy w hali, pula nagród 235,2 tys. dolarów
niedziela, 12 lutego

finał gry pojedynczej:

Anastazja Potapowa (8) - Petra Martić (Chorwacja, 6) 6:3, 6:1

finał gry podwójnej:

Natela Dżalamidze (Gruzja) / Viktoria Kuzmova (Słowacja) - Anna-Lena Friedsam (Niemcy) / Nadia Kiczenok (Ukraina) 4:6, 7:5, 12-10

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)
Czy Anastazja Potapowa zdobędzie kolejny tytuł w 2023 roku?