Jak ona to obroniła?! Mocny kandydat do zagrania sezonu [WIDEO]

Qinwen Zheng już w I rundzie pożegnała się z turniejem w Dosze, ale o jej akcji będzie mówiło się jeszcze długo. Chinka popisała się fenomenalnym zagraniem w starciu z Marią Sakkari.

Mateusz Kozanecki
akcja Qinwen Zheng Twitter / CANAL+ Sport / Na zdjęciu: akcja Qinwen Zheng
To zagranie ma szansę stać się mocnym kandydatem do nagrody za najlepszą akcję w sezonie. W drugim secie meczu w Dosze Qinwen Zheng wprawiła wszystkich w osłupienie.

Chinka przegrała pierwszą partię 2:6, aby w drugiej toczyć z Marią Sakkari zaciętą walkę.

W piątym gemie, przy stanie 30:0, broniła się przed naporem rywalki. Greczynka zagrała jej w końcu piłkę tuż za siatkę, a Zheng do niej dobiegła.

Sakkari przelobowała Chinkę, ale ta nie zamierzała odpuszczać. Dobiegła do piłki, którą zagrała następnie między nogami. Zrobiła to na tyle precyzyjnie, że zdobyła punkt.

Pod ogromnym wrażeniem tego zagrania byli komentatorzy CANAL+ Sport. Ich reakcję można posłuchać na nagraniu poniżej.

Qinwen Zheng zdołała wygrać drugiego seta, ale ostatecznie pożegnała się z turniejem po porażce 2:6, 6:3, 3:6. Kolejną rywalką Sakkari będzie Jekaterina Aleksandrowa.