Faworyci zatrzymali Polaków w challengerach

Daniel Michalski i Kacper Żuk zmierzyli się z wysoko rozstawionymi przeciwnikami i nie sprawili niespodzianki. Michalski przegrał w Manamie z Jasonem Kublerem, a jego rodak w Cherbourgu z Lucą van Assche.

Kacper Żuk Materiały prasowe / Polski Związek Tenisowy/Olga Pietrzak / Na zdjęciu: Kacper Żuk
Daniela Michalskiego czekało trudne zadanie w drugim meczu w Manamie. Po wyeliminowaniu nadziei gospodarzy - Yusufa Qaeda - musiał stawić czoła Jasonowi Kublerowi. Przeciwnik Polaka miał za sobą w tym roku między innymi wygrany mecz w wielkoszlemowym Australian Open, a w rankingu ATP znajduje się na 79. miejscu. W pierwszej rundzie Kubler miał pewne problemy, ale poradził sobie i w trzech setach wyeliminował Stefana Travaglię.

Rozstawiony z numerem pierwszym Kubler wygrał pierwszego seta 6:3. Rywalizacja była wyrównana do stanu 3:3, ale następnie Australijczyk dwukrotnie przełamał serwis Michalskiego. W drugim secie podobna historia i taki sam wynik 6:3, tym razem dzięki jednemu odebraniu podania Polakowi.

Kacper Żuk przystąpił w tym tygodniu do challengera w Cherbourgu. Także on nie był faworytem w meczu z Lucą van Assche. Będący o 114 miejsc wyżej w rankingu ATP Francuz jest jedną z nadziei gospodarzy na zwycięstwo w całym turnieju. W poprzedniej rundzie Żuk przerwał pasmo niepowodzeń i pokonał Gauthiera Onclina w trzech zaciętych setach.

Żuk nie zawiesił wysoko poprzeczki rozstawionemu z numerem trzecim przeciwnikowi. Mocne zagrania Francuza sprawiały Polakowi problem z utrzymaniem piłki w korcie. W pierwszym secie Żuka było stać na wygranie jednego gema, a w drugiej partii skończyło się na dwóch gemach.

Bahrain Ministry of Interior Tennis Challenger, Manama (Bahrajn)