Dzieje się w Dubaju! Gwiazdy z Top 10 za burtą

We wtorek w Dubaju (WTA 1000) nie brakowało zaskakujących wyników. Karolina Pliskova rozbiła Marię Sakkari. Z turnieju odpadły też dwie inne tenisistki z Top 10 rankingu, Caroline Garcia i Daria Kasatkina.

Maria Sakkari Getty Images / Robert Prange / Na zdjęciu: Maria Sakkari
W Dubaju przyszedł czas na II rundę. Osiem najwyżej notowanych uczestniczek miało wolny los. Już po pierwszym meczu odpadła Maria Sakkari (WTA 7), która nie miała nic do powiedzenia w starciu z Karoliną Pliskovą (WTA 18). Czeszka rozbiła Greczynkę 6:1, 6:2. W ciągu 69 minut była liderka rankingu zaserwowała osiem asów i wykorzystała pięć z 10 break pointów.

Los Sakkari podzieliła Caroline Garcia (WTA 5), która uległa 5:7, 4:6 Madison Keys (WTA 23). Amerykańska finalistka US Open 2017 zamieniła na przełamanie trzy z 10 szans i odniosła pierwsze w tym roku zwycięstwo nad tenisistką z Top 10.

Szanse na dobry wynik straciła też Daria Kasatkina (WTA 8), która przegrała 4:6, 6:4, 5:7 z Barborą Krejcikovą (WTA 30). W pierwszym secie Czeszka prowadziła 5:0, by stracić cztery gemy z rzędu. Jego wynik na 6:4 ustaliła przełamując rywalkę. W drugim secie mistrzyni Rolanda Garrosa 2021 prowadziła 3:2, ale później do głosu doszła Kasatkina.

W trzecim secie emocji było mnóstwo. Krejcikova przegrywała 3:5, by zdobyć cztery kolejne gemy. Przy 4:5 obroniła cztery piłki meczowe. W całym meczu miało miejsce 13 przełamań, z których siedem uzyskała Czeszka. Obie tenisistki wywalczyły po 107 punktów.

Ludmiła Samsonowa (WTA 13) czeka w 1/8 finału na Igę Świątek lub Leylah Fernandez. W I rundzie wyeliminowała Paulę Badosę po trzysetowej batalii. We wtorek nie musiała wychodzić na kort, bo wycofała się Chinka Qinwen Zheng (WTA 24).

Anhelina Kalinina (WTA 33) będzie kolejną rywalką Pliskovej. Ukrainka pokonała 5:7, 6:2, 6:3 swoją rodaczkę Dajanę Jastremską (WTA 122). W pierwszym secie wyżej notowana tenisistka od 5:3 straciła cztery gemy z rzędu. W dwóch kolejnych partiach Kalinina tylko raz oddała podanie, a uzyskała w nich pięć przełamań.

Dubai Duty Free Tennis Championships, Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie)