Kazaszka górą w starciu wielkoszlemowych mistrzyń. Obrończyni tytułu wkroczyła do akcji w Dubaju

Kazaszka Jelena Rybakina rozprawiła się z Kanadyjką Biancą Andreescu w turnieju WTA 1000 w Dubaju. Pierwszy mecz ma za sobą broniąca tytułu Łotyszka Jelena Ostapenko.

Jelena Rybakina Getty Images / Christopher Pike / Na zdjęciu: Jelena Rybakina
W poniedziałek w Dubaju dokończona została I runda. Doszło do konfrontacji wielkoszlemowych mistrzyń. Jelena Rybakina (WTA 10) wróciła z 2:4 w drugim secie i wygrała 6:3, 6:4 z Biancą Andreescu (WTA 36). W ciągu 92 minut aktualna triumfatorka Wimbledonu posłała sześć asów i wywalczyła 24 z 33 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Kazaszka jest również finalistką tegorocznego Australian Open. Andreescu jest mistrzynią US Open 2019. W II rundzie Rybakina zmierzy się z Czeszką Marie Bouzkovą.

Broniąca tytułu Jelena Ostapenko (WTA 20) pokonała 6:1, 6:4 Katarinę Zawacką (WTA 280). W ciągu 75 minut Łotyszka zaserwowała osiem asów i zdobyła 29 z 36 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała cztery z dziewięciu break pointów. Kolejną rywalką triumfatorki Rolanda Garrosa 2017 będzie Czeszka Linda Fruhvirtova.

Wiktoria Azarenka (WTA 14) prowadziła 6:3, 5:3, aby ostatecznie wygrać 6:3, 7:5 z Anastazją Pawluczenkową (WTA 732). W trwającym godzinę i 50 minut meczu była liderka rankingu obroniła siedem z 10 break pointów i spożytkowała pięć z 11 szans na przełamanie. W II rundzie mistrzynię Australian Open 2012 i 2013 czeka starcie z Amerykanką Amandą Anisimovą.

W poniedziałek w Dubaju nie brakowało dreszczowców. Anhelina Kalinina (WTA 33) zwyciężyła 6:3, 5:7, 7:5 Weronikę Kudermetową (WTA 11). Ukrainka prowadziła 6:3, 5:2, ale nie zakończyła meczu w dwóch setach. W trzeciej partii od 4:5 zdobyła trzy kolejne gemy. Spotkanie trwało trzy godziny i trzy minuty. Sorana Cirstea (WTA 70) wygrała 4:6, 7:6(7), 7:5 z Beatriz Haddad Maią (WTA 12). Rumunka obroniła dwie piłki meczowe w tie breaku drugiego seta. W trzeciej partii odrodziła się ze stanu 1:4.

Karolina Pliskova (WTA 18) pokonała 6:3, 6:4 Marketę Vondrousovą (WTA 103). W ciągu 94 minut była liderka rankingu zniwelowała dziewięć z 11 break pointów i uzyskała cztery przełamania. Karolina Muchova (WTA 112) wygrała 6:1, 6:4 z Bernardą Perą (WTA 44). Tenisistka z Ołomuńca zaserwowała osiem asów i zgarnęła 27 z 30 punktów przy swoim pierwszym podaniu.

Dubai Duty Free Tennis Championships, Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie)

Lauren Davis (USA, LL) - Jil Teichmann (Szwajcaria) 6:4, 4:6, 6:3

Brawo Iga, brawo Magda! Takiej sytuacji jeszcze nie było!
Ale to będzie mecz. Świątek poznała rywalkę w Dubaju

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Jelena Rybakina awansuje do III rundy w Dubaju?