Efektowny awans mistrzyni Australian Open. Niesamowite maratony w Dubaju

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / ALI HAIDER / Na zdjęciu: Aryna Sabalenka
PAP/EPA / ALI HAIDER / Na zdjęciu: Aryna Sabalenka

Aryna Sabalenka w efektownym stylu rozpoczęła występ w turnieju WTA 1000 w Dubaju. Mistrzyni Australian Open nie dała żadnych szans Lauren Davis. Niesamowite batalie mają za sobą Belinda Bencić i Wiktoria Azarenka.

W Dubaju osiem najwyżej rozstawionych tenisistek otrzymało wolne losy. Wśród nich jest Aryna Sabalenka (WTA 2), która notuje pierwszy występ od Australian Open. Pod koniec stycznia w Melbourne odniosła pierwszy wielkoszlemowy triumf. Do rywalizacji Sabalenka wróciła w efektownym stylu. We wtorek rozbiła 6:0, 6:1 Lauren Davis (WTA 49).

W ciągu 59 minut Sabalenka zaserwowała sześć asów. Zdobyła 23 z 26 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła jeden break pointów i wykorzystała pięć z siedmiu szans na przełamanie. W III rundzie dojdzie do starcia wielkoszlemowych mistrzyń. Rywalką Sabalenki będzie Jelena Ostapenko (WTA 20), która w 55 minut rozbiła 6:2, 6:0 Lindę Fruhvirtovą (WTA 52). Triumfatorka Rolanda Garrosa 2017 uzyskała sześć przełamań. Łotyszka do Dubaju przyjechała bronić tytułu.

Belinda Bencić (WTA 9) zwyciężyła 6:7(7), 7:6(5), 6:4 Martę Kostiuk (WTA 55). W pierwszym secie Szwajcarka roztrwoniła prowadzenie 5:3, a w drugim odrodziła się ze stanu 1:3. W trzeciej partii mistrzyni olimpijska od 2:3 zgarnęła cztery z pięciu kolejnych gemów. Spotkanie trwało trzy godziny i 27 minut. Następną przeciwniczką Bencić będzie Karolina Muchova (WTA 112), która pokonała 6:4, 7:6(4) Soranę Cirsteę (WTA 70). W pierwszym secie Czeszka wróciła z 1:3.

Wiktoria Azarenka (WTA 14) zwyciężyła 4:6, 6:4, 7:6(5) Amandę Anisimovą (WTA 35). Była liderka rankingu przegrywała 4:6, 0:2, by doprowadzić do trzeciego seta. W nim odrodziła się ze stanu 3:5. Petra Kvitova (WTA 15) pokonała 6:4, 6:4 Julię Putincewą (WTA 46). Czeszka odparła sześć break pointów i wykorzystała dwie z siedmiu szans na przełamanie.

Jessica Pegula (WTA 3) wygrała 6:2, 5:7, 6:1 z Wiktorią Tomową (WTA 99). W drugim secie Amerykanka obroniła sześć piłek setowych. Z 1:5 wyrównała na 5:5, ale straciła dwa kolejne gemy. Do sensacji jednak nie doszło i w trzeciej partii dominowała faworytka. Kolejną rywalką Peguli będzie Ana Bogdan (WTA 75), która wróciła z 1:3 w pierwszym secie i pokonała 7:6(3), 6:3 Shelby Rogers (WTA 45).

Coco Gauff (WTA 6) prowadziła 6:0, 4:1 z Alaksandrą Sasnowicz (WTA 43), by stracić trzy gemy z rzędu. Ostatecznie Amerykanka wygrała 6:0, 6:4. W ciągu 70 minut spożytkowała sześć z 11 break pointów. W 1/8 finału czeka ją starcie z Jeleną Rybakiną (WTA 10), która pokonała 7:5, 6:2 Marie Bouzkovą (WTA 26). W trwającym godzinę i 43 minuty meczu mistrzyni Wimbledonu zaserwowała sześć asów i zaliczyła cztery przełamania.

Dubai Duty Free Tennis Championships, Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie) WTA 1000, kort twardy, pula nagród 2,788 mln dolarów wtorek, 21 lutego

II runda gry pojedynczej:

Aryna Sabalenka (2) - Lauren Davis (USA, LL) 6:0, 6:1 Jessica Pegula (USA, 3) - Wiktoria Tomowa (Bułgaria, Q) 6:2, 5:7, 6:1 Coco Gauff (USA, 5) - Alaksandra Sasnowicz 6:0, 6:4 Belinda Bencić (Szwajcaria, 8) - Marta Kostiuk (Ukraina, WC) 6:7(7), 7:6(5), 6:4 Jelena Rybakina (Kazachstan, 9) - Marie Bouzkova (Czechy) 7:5, 6:2 Petra Kvitova (Czechy, 12) - Julia Putincewa (Kazachstan) 6:4, 6:4 Jelena Ostapenko (Łotwa, 13) - Linda Fruhvirtova (Czechy, WC) 6:2, 6:0 Wiktoria Azarenka (15) - Amanda Anisimova (USA) 4:6, 6:4, 7:6(5) Karolina Muchova (Czechy) - Sorana Cirstea (Rumunia) 6:4, 7:6(4) Ana Bogdan (Rumunia, Q) - Shelby Rogers (USA) 7:6(3), 6:3

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Aryna Sabalenka awansuje do ćwierćfinału w Dubaju?