Hubert Hurkacz uciekł spod topora. Tyle już zarobił w Marsylii

Mimo początkowych problemów Hubert Hurkacz zdołał awansować do ćwierćfinału turnieju w Marsylii. Polak pokonał w trzech setach Leandro Riediego 4:6, 6:3, 6:2. Sprawdź, ile już zarobił we Francji.

MK
Hubert Hurkacz Getty Images / Henk Seppen/BSR Agency / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
Hubert Hurkacz został rozstawiony z numerem 1 w turnieju ATP w Marsylii. To sprawiło, że w I rundzie otrzymał wolny los.

W 1/8 finału zmierzył się ze znacznie niżej notowanym Szwajcarem Leandro Riedim. Sklasyfikowany na 133. miejscu w rankingu zawodnik wcześniej pokonał Arthura Rinderknecha.

Stawką tego spotkania był awans do ćwierćfinału, gdzie na swojego rywala czekał już Mikael Ymer.

Hurkacz przegrał pierwszego seta 4:6, ale zdołał odwrócić losy rywalizacji. Kolejne partie wygrał odpowiednio do trzech i do dwóch.

Hurkacz za mecz z Riedim zarobił 13,2 tys. dolarów, co w przeliczeniu daje kwotę 59 tysięcy złotych.

Występ w ćwierćfinale przyniesie mu 22,7 tys. dolarów (101 tys. złotych). Nagroda dla zwycięzcy turnieju wynosi natomiast aż 114,5 tys. dolarów (511 tys. zł).