Faworytka ruszyła do boju w Monterrey. Mistrzyni innego turnieju w Meksyku za burtą

Najwyżej rozstawiona Francuzka Caroline Garcia ma za sobą pierwszy mecz w Monterrey (WTA 250). Odpadła Włoszka Camila Giorgi, która w niedzielę zdobyła tytuł w Meridzie.

Caroline Garcia PAP/EPA / Miguel Sierra / Na zdjęciu: Caroline Garcia
Po raz 15. rozgrywany jest turniej WTA w Meridzie. W tym roku najwyżej notowaną uczestniczką jest Caroline Garcia (WTA 5). Na początek pokonała 6:3, 6:4 Kaję Juvan (WTA 132). W ciągu 77 minut Francuzka zgarnęła 30 z 34 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła jeden break point i wykorzystała dwie z ośmiu szans na przełamanie.

W II rundzie Garcia zmierzy się z Nurią Parrizas Diaz (WTA 78), która zwyciężyła 7:6(5), 2:6, 6:4 Xiyu Wang (WTA 59). Spotkanie trwało dwie godziny i 47 minut. Chinka zaserwowała dziewięć asów. Zdobyła o 10 punktów więcej (98-108), ale te najważniejsze padły łupem Hiszpanki.

Camila Giorgi (WTA 46) w niedzielę wywalczyła tytuł w Meridzie. W Monterrey odpadła już w I rundzie po porażce 4:6, 5:7 z Eleną-Gabrielą Ruse (WTA 160). W drugim secie Włoszka z 2:5 wyrównała na 5:5, ale nie doprowadziła do trzeciej partii. W trwającym godzinę i 51 minut meczu popełniła siedem podwójnych błędów i sześć razy oddała podanie.

Szanse na dobry wynik straciła Katerina Siniakova (WTA 45), która przegrała 6:7(6), 6:2, 6:7(5) z Kamillą Rachimową (WTA 97). Czeszka zmarnowała piłkę meczową przy 5:4 w trzecim secie. W trwającym dwie godziny i 50 minut spotkaniu Siniakova cztery razy oddała podanie, a uzyskała sześć przełamań. Wywalczyła o sześć punktów więcej (111-105), ale pożegnała się z turniejem.

Elise Mertens (WTA 42) pokonała 6:0, 6:4 Dianę Sznaider (WTA 94). W ciągu 69 minut Belgijka posłała siedem asów i zdobyła 20 z 22 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Odparła dwa break pointy i zamieniła na przełamanie cztery z pięciu okazji.

Mayar Sherif (Egipt, 7) - Camila Osorio (Kolumbia) 7:6(5), 4:2 i krecz
Elisabetta Cocciaretto (Włochy, 8) - Marina Bassols Ribera (Hiszpania, LL) 7:5, 6:2
Kamilla Rachimowa (Q) - Katerina Siniakova (Czechy, 6) 7:6(6), 2:6, 7:6(5)
Tatjana Maria (Niemcy) - Lucia Bronzetti (Włochy) 6:1, 6:0
Nuria Parrizas-Diaz (Hiszpania) - Xiyu Wang (Chiny) 7:6(5), 2:6, 6:4
Xinyu Wang (Chiny) - Sachia Vickery (USA, Q) 6:3, 6:4
Elena-Gabriela Ruse (Rumunia, Q) - Camila Giorgi (Włochy) 6:4, 7:5
Emma Navarro (USA, WC) - Leolia Jeanjean (Francja) 6:4, 6:2

Czy Caroline Garcia awansuje do ćwierćfinału w Monterrey?